HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Různé tváře leadershipu ve světě

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Richard D. Lewis patří k předním britským lingvistům. Kromě rodné angličtiny mluví deseti jazyky (francouzsky, španělsky, italsky, portugalsky, německy, švédsky, dánsky, norsky, finsky a japonsky). Od 50. let minulého století zakládal jazykové školy Berlitz v Evropě a Asii a strávil několik let v Japonsku jako osobní učitel císařovny Michiko a dalších pěti členů císařské rodiny. Světové známým se stal díky knize s názvem When Cultures Collide, jíž se prodalo již více než půl milionu výtisků a vyšla již ve třetím vydání. Shrnuje v ní své poznatky o mezikulturních rozdílech, což je obor, v němž také patří ke světové špičce. Přednáší jej na seminářích a různých vystoupeních pro mezinárodní organizace i vlády.

Nahlédnout do knihy When Cultures Collide můžeme prostřednictvím serveru businessinsider.com, který nedávno zveřejnil článek o mezikulturních rozdílech v leadershipu dle Richarda Lewise. Popisuje celkem 24 různých vůdcovských stylů od Velké Británie přes Rusko až po Čínu či Austrálii.

„I v zemích s vysokou mírou a rychlostí politických a ekonomických změn přežijí hluboce zakořeněné postoje a názory náhlé transformace hodnot prosazované reformisty, vládami či nadnárodními konglomeráty,“ vysvětluje Richard Lewis. U každého národa lze vysledoval určitou normu v chování, která se u lídrů odráží následujícími způsoby:

- Britští manažeři jsou diplomatičtí, přirození, ochotní ke kompromisům a snaží se být spravedliví, i když někdy umějí být i bezohlední.

- Američtí manažeři jsou asertivní, agresivní, sebevědomí, optimističtí, zaměření na výsledek a připravení na změny.

- Němečtí manažeři jsou perfekcionisté, na druhou stranu však usilují o dosažení dohod. V každé organizační struktuře je patrná jasná hierarchie vedení shora dolů.

- Ruští manažeři se zaměřují na klíčové lidi a osobní spojenectví. Jsou ochotni překračovat systém, aby dosáhli výsledků.

- Čínští manažeři obecně hodně usilují o konsenzus. Ve firmách kontrolovaných státech rozhoduje vedoucí skupina. Větší vliv získávají lídři soukromých firem a místní volní úředníci bez silného napojení na Peking.

Pokud vás zajímá více, grafická zobrazení a bližší popis stylů vedení v různých zemích najdete v článku zde.

-kk-

Zdroj: Business Insider - americký portál zaměřený na oblast podnikání
Štítky: Leadership Knihy
Následné články v sérii:

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace