Globální růst včera a dnes

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Porovnání mezi jednotlivými státy nám ukazuje, že produktivita bývá často více ovlivněna provozními faktory, jako je rozsah výroby nebo nastavení procesů, než úrovní vzdělání pracovníků. Bylo to tak minimálně v roce 1993 a zdá se, že tyto poznatky získané výzkumem provedeným organizací McKinsey Global Institute (MGI) stále platí. Naznačuje to například nárůst produktivity ve Švédsku, které odstranilo některé obchodní bariéry související s půdou a cenotvorbou. Růst produktivity v odvětvích, kterých se tato opatření dotkla, pak byl ve srovnání se zbytkem Evropy mnohem silnější. Nyní můžeme očekávat výrazný růst produktivity i u malých a středních firem, protože rozvoj mobilních aplikací a cloudových řešení jim velice usnadňuje zavádění inovativních postupů. Nové organizační struktury a zeštíhlování výroby spojené se snižováním množství odpadu jsou další dva faktory, které mají dalekosáhlé pozitivní dopady na produktivitu, tvrdí článek na webu mckinsey.com.

Souvislosti s produktivitou práce

Výzkumníky zajímalo, jaké byly v minulosti hlavní zdroje a spouštěče hospodářského růstu. Celkový hospodářský růst byl živen dvěma faktory: přibývající pracovní silou a nárůstem průměrné produktivity práce. Obsáhlým výzkumem se podařilo zhodnotit velký set faktorů – výrobní technologie i provozní podmínky. Se zvolenou metodologií se nakonec dospělo k závěru, že od roku 1964 rostl HDP průměrným tempem 3,8 % ročně. A více než polovina tohoto každoročního přírůstku byla způsobena nárůstem produktivity práce. Během posledních 40 let byl pak vliv produktivity práce stále silnější a silnější. Tento trend je očividný především tam, kde se trhy teprve rozvíjejí.

Naděje spočívá v dohánění šampiónů

Populace v mnoha zemích stárne, a proto bude počet pracovníků v budoucích 50 letech vzrůstat přinejlepším jen velmi pomalu. Z tohoto důvodu bude hospodářský růst v budoucnu záviset téměř výlučně na zvyšování produktivity práce. Předchozí práce MGI naštěstí naznačují, že v mnoha zemích jsou početné příležitosti pro realizaci tohoto nárůstu. Stačí, aby se země, které dnes nedosahují nejlepších výsledků, aspoň přiblížily k úrovni dnešních šampiónů. Dokonce i ty země, které prodělaly obrovský nárůst produktivity práce – např. Čína a Indie – stále ještě silně zaostávají za těmi nejlepšími, např. za USA. Produktivita práce se také může prudce zvýšit spolu s tím, jak budou odstraňovány bariéry bránící obchodu a přímým zahraničním investicím.
 
-jk-

Zdroj: McKinsey & Company - přední mezinárodní společnost poskytující manažerské poradenství
Zobrazit přehled článků ze zdroje McKinsey & Company

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace