HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Jestliže chceme být lídrem na trhu, musíme zaměstnancům nabídnout to nejlepší

Školení společnosti Image Lab pro AVG Technologies

Globální HR procesy společnosti AVG jsou navrhovány a řízeny v České republice. Jsme proto velmi nároční i vůči našim dodavatelům,“ říká Michaela Hladká, HR Specialist AVG Technologies.

Společnost AVG Technologies je jedním z nejvýznamnějších dodavatelů bezpečnostního softwaru na světě. V České republice působí už od roku 1991. Ještě donedávna šlo o malou lokální firmu s ryze rodinnou firemní kulturou, dnes však již patří mezi globální hráče s více než 800 zaměstnanci v 10 zemích. S dynamickým růstem společnosti a expanzí do zahraničí v posledních letech samozřejmě vznikla i potřeba nastavení HR procesů.Přesto, nebo možná právě proto, je většina HR procesů poměrně čerstvá. Firma je implementovala v nedávné době nebo na jejich tvorbě a uvedení v život ještě stále pracuje. Vždyť samotné HR oddělení existuje v AVG teprve 5 let!

Většina HR aktivit v celém AVG je řízena z České republiky. Pro české oddělení HR to mimo jiné znamená, že nepřebírá hotové procesy nebo projekty, ale musí je samo vytvářet, definovat a nastavit nejen pro Českou republiku, ale také následně implementovat v zahraničních pobočkách. Je to velmi zajímavá příležitost, se kterou se v českém HR nesetkáváme tak často. Zaměstnancům to dává prostor nastavit procesy tak, aby byly maximálně funkční a efektivní. České HR neimplementuje něco, čemu nevěří a kde nevidí skutečně reálný přínos pro firmu a její úspěch na trhu.

Tato práce klade vysoké nároky nejen na zaměstnance v HR oddělení, ale i na jejich manažery a ostatní zaměstnance společnosti. Tím spíše jsou v AVG i velmi nároční směrem ke svým dodavatelům. Pokud jde o oblast rozvoje a vzdělávání zaměstnanců, na českém trhu existuje nepřeberné množství dodavatelů, jejichž kvalita je ale velmi různorodá. Přestože se HR snaží vzdělávací firmu i konkrétní trenéry co nepečlivěji dopředu prověřit, stává se, že je spolupráce po realizaci zakázky ukončena, protože výsledná kvalita nenaplňuje původní očekávání.

Jedním z klíčových dodavatelů AVG Technologies se stala společnost Image Lab. Kromě kvalitních lektorů, silné zákaznické orientace, proaktivního přístupu a flexibility dokáží nabídnout mnohem víc. „Chceme pracovat se skutečnými partnery, kteří kromě toho, že realizují konkrétní školení, jsou také schopni se podílet na samotné tvorbě a implementaci procesů nebo konkrétních programů, a to je nejen v České republice, ale často i v zahraničí,“ říká Michaela Hladká, HR specialista AVG Technologies. Dodavatelé vzdělávání musejí být také schopni se podílet na hodnocení efektivity a přínosu daného programu, resp. investic firmy. Skutečný partner dokáže přispívat ke změně firemní kultury AVG, a to je ta přidaná hodnota, kterou hledáme,“ dodává.

imagelab 1 imagelab 2

Spolupráce AVG a Image Lab začala již v roce 2006. Trvalo však řadu let, než vzniklo to, co už znamená víc než dodavatelsko-odběratelský vztah: Partnerství. „V roce 2010 jsme spolupracovali např. na zavádění hodnocení zaměstnanců a ročních hodnotících pohovorů, což nebyla vůbec jednoduchá situace, protože bylo potřeba manažery nejen na hodnocení připravit, ale hlavně je přesvědčit, že to má smysl. I díky trenérům Image Labu jsme za rok dokázali výrazně změnit pohled našich zaměstnanců na celý proces,“ popisuje spolupráci Hladká.

Dynamika, inovace, otevřenost - to jsou charakteristiky firemního prostředí společnosti AVG Technologies a něco podobného očekávají od svých dodavatelů. Potřebují partnery, kteří dokáží přinášet inovativní nebo netradiční postupy, nástroje a řešení. Standardní řešení totiž zaměstnanci firmy už znají.

V současné době je jednou z našich hlavních priorit naučit naše zaměstnance pracovat s individuálním rozvojovým plánem, vytvořit si ho a převzít za svůj rozvoj plnou zodpovědnost. Myslím, že většina dodavatelů by vám jako řešení nabídla školení. Image Lab navrhl komplexní plán plný zajímavých nápadů a aktivit, které můžeme realizovat.“ Takto popisuje Hladká současnou situaci ve firmě. Školení je v rozvoji člověka většinou jen jedním krokem, chceme-li dosáhnout skutečně reálných výsledků a posunu v konkrétních dovednostech, je třeba jít mnohem dál než jen organizovat školení. „Posuzujeme-li kvalitu dodavatelů, sledujeme také, jak jsou schopni pracovat s celkovým konceptem rozvoje zaměstnanců v AVG a jak jsou schopni projekt, který realizují, do tohoto konceptu začlenit, případně ho přizpůsobit našim firemním podmínkám,“ dodává Hladká.

Image Lab vlastně jen výjimečně realizuje individuální školení pro AVG. Většinou jde o komplexní projekty, které zahrnují mnohem víc. Oddělení HR nejprve s Image Lab diskutují o tom, čeho chtějí daným projektem dosáhnout, nebo co se má změnit. Image Lab navrhuje řešení.

Nakonec Michaela Hladká vystihla hlavní podstatu spolupráce AVG a ImageLab: „Jestliže chceme pokračovat v růstu, být lídrem na trhu a zaměstnávat skutečné špičky ve svém oboru, musíme být schopni našim zaměstnancům nabídnout rozvojové příležitosti na nejvyšší úrovni. Image Lab je určitě partner, který k tomu výrazně přispívá.“

Kontakt:

AVG Technologies CZ, s.r.o.

logo AVG

Michaela Hladká, Human Resources Specialist

Email: michaela.hladka@avg.com

Web: www.avg.com

 

Image Lab s.r.o.

logo Image Lab

Filip Kvapil, Senior Consultant

Email: fkvapil@imagelab.cz, Mobil: + 420 605 235 682

Iva Rašínová, Senior Consultant, Mobil: +420 605 705 001

Email: irasinova@imagelab.cz

Web: www.imagelab.czAutoři

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace