Užitečné tipy pro online networking od manažerů a CEO

Sociální distancování za poslední rok uvrhlo řadu lidí do vlastní bubliny. Chybí nám setkávání tváří v tvář. I když se může zdát, že internetové spojení nabízí nepřeberné množství informací a příležitostí, není snad najít vhodný zdroj osobní inspirace.

Ilustrační snímek

Způsob naší práce se vyvinul a není pochyb o tom, že nějaká forma vzdálené práce, a tedy virtuální sítě, přetrvává i po rozvolnění opatření. Zde je několik doporučení od manažerů a ředitelů společností, která se objevila na portálu Management Today.

Cat Davis, marketingová ředitelka The Mission Group a Krow Group, například uvádí, že se snaží být více aktivní a společenská na sociálních sítích. Platforma Zoom a podobné nástroje jsou podle ní vhodnou možností pro videokonference a pracovní hovory, avšak sociální sítě typu LinkedIn jí umožňují působit osobněji a vzájemně si utvořit lepší vztah na dálku. Dle jejích slov je snaha o networking v online prostoru sociálních sítích snazší, než se snažit někoho najít a oslovit v přeplněné místnosti na konferenci. Proto doporučuje se jim nevyhýbat a vytěžit z nich.

Zakladatel společnosti Browser Media, Joe Friedlein, také podněcuje k intenzivnějšímu zapojení do odborných skupin zejména na LinkedInu. Díky nim zůstanete ve svých odborných a zájmových kruzích a můžete vytěžit i z kvality relevantních kontaktů ve skupině. Ta je podle něj mnohem důležitější než počet kontaktů, které můžete získat na jakékoliv akci. V online prostoru navíc můžete snadno udělat preselekci.

Simon Beddoe, Head of Business Development ze společnosti Imagination, dále doporučuje maximálně využít prostor v rámci online webinářů a konferencí či panelových diskuzí k tomu, abyste se sami mohli podělit o své odborné znalosti, vyslechnout si druhé a budovat si komunitu. Online prostor totiž oproti osobnímu setkávání dává jedinečnou příležitost setkat se „tváří v tvář“ lidem a osobnostem, které byste pravděpodobně jen tak někde ve fyzickém prostoru nepotkali.

Spoluzakladatelka a generální ředitelka SO SYNCD, Jessica Alderson, závěrem doplňuje, že před protipandemickými omezeními byly konference jejím primárním způsobem, jak rozšiřovat svou síť kontaktů. Díky nim si dokonce získala několik blízkých přátel, se kterými jsem se setkávala na různých pracovních akcích. Později si pod tlakem okolností musela najít alternativní způsob, jak se s lidmi setkat, a tak se připojila k americké online platformě Lunchclub, která pomocí umělé inteligence pomáhá propojovat vhodné zajímavé kontakty mezi sebou a podporuje networking. Podle jejích slov se jí podařilo za několik měsíců od vypuknutí pandemie uskutečnit téměř stovku virtuálních setkání s lidmi v různých pozicích a z různých firem po celém světě, což jí přineslo skvělou inspiraci.

 

Neuzavírejte se před světem. Najděte si alternativní způsoby a využijte inovativní technologie pro online networking.

 

-bb-

Zdroj: Management Today - portál britského manažerského magazínu
Zobrazit přehled článků ze zdroje Management Today