Provinilý lídr je dobrý lídr

Vytisknout

Bojujete často s pocitem viny? Pak máte velký potenciál být dobrým lídrem. Ukazují to alespoň výsledky studie, kterou zpracovala doktorandka Rebecca Schaumbergová a profesor organizačního chování Francis Flynn z americké Stanford Graduate School of Business.

Do studie se zapojilo 520 účastníků, kteří prošli několika experimenty. První experiment měřil pomocí online osobnostního testu, zda jsou účastníci náchylní k pocitu viny a studu. Měřil také míru extroverze, která je považována za silný ukazatel leadershipu. Účastníci, kteří se navzájem neznali, pak plnili různé úkoly v malých skupinách a následně hodnotili své vůdcovské dovednosti.

Ukázalo se, že ti, kteří byli ostatními považování za nejsilnější lídry, byli zároveň ti s nejsilnější tendencí cítit vinu. Mají tendenci zpětně uvažovat o svých činech a napravovat je, což je dle výsledků studie pro lídry důležitější než extroverze.

Totéž se prokázalo v dalším experimentu, který se zaměřil na skutečné pracovní situace. Studie potvrdila, že vina může být pro pracovní skupiny přínosem, protože činí lídry odpovědnějšími.

Lidé, kteří tíhnou k pocitu studu, jsou naopak horšími lídry. Nemají totiž tendenci napravovat své chyby, ale naopak je skrývat. Své vůdcovské dovednosti mohou zlepšovat tím, když v případě chyb nebudou odsuzovat sebe, ale své činy.

Více informací o studii si můžete přečíst v tiskové zprávě Stanford Graduate School of Business zde.

-kk-

Zdroj: The Wall Street Journal Online - server prestižního amerického ekonomického deníku
Zobrazit přehled článků ze zdroje The Wall Street Journal Online
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace