Plnit cíle nemusí být tak těžké

Ilustrační snímek

Chci zhubnout. Chci se více vzdělávat. Chci mít více času na rodinu... Ať už zrovna je, či není Nový rok, dáváme si různé osobní cíle a máme tendenci je neplnit. Není to škoda? Asi ano, ale na druhou stranu si říkáme, že máme spoustu důležitějších věcí na práci a nemůžeme zvládnout všechno.

Pokud si to říkáte i vy, vězte, že i velice vytížení lidé dokáží plnit svá předsevzetí. A nepotřebují k tomu ani žádné složité postupy. Sever careerealism.com například upozornil na několik jednoduchých opatření, které vám pomohou.

Přestaňte se vymlouvat

Přeprogramujte svůj mozek tak, aby si místo „to nejde“ říkal „může to jít, když se budu snažit“.

Najděte si více důvodů

Chcete zhubnout, abyste lépe vypadali, ale ztrácíte motivaci. Pak je třeba najít si další důvod, proč vytrvat – budu zdravější, budu mít hezčí pleť...

Soustřeďte se na to, co dělat, nikoli na to, co nedělat

Formulujte své cíle pozitivně. Chci zhubnout, jím více zdravých věcí – nikoli jím méně nezdravých. Nechci jen sedět u počítače, budu trávit více času venku nebo čtením knih – nikoli budu sedět u počítače kratší dobu.

Nechte se inspirovat

Najděte si osobnost, která vám bude připomínat, co jste si předsevzali. Může to být někdo z vašeho blízkého okolí, s nímž budete pravidelně komunikovat. Stejně tak to ale může být i fotografie někoho, koho obdivujete.

Začněte psát

Pravidelně pište o tom, jak vám jde plnění daného cíle. Veďte si soukromý deník nebo rovnou založte veřejný blog. Pomůže vám to udržet motivaci – uvidíte, co všechno jste už dokázali.

Najděte si spojence

Vzájemně se podporujte. Domluvte se na pravidelných schůzkách alespoň jednou týdně a sledujte, jak si vedete.

Najděte si čas jen pro sebe

Každý den si najděte alespoň pár minut pro sebe a něčím malým se odměňte. Kvůli tomu, že se snažíte změnit jednu věc ve svém životě, se nemusíte omezovat ve všem.

-kk-

Zdroj: Careerealism.com - blog věnovaný rozvoji kariéry
Zobrazit přehled článků ze zdroje Careerealism.com