Jdete ostatním příkladem?

Sliby, chyby. Už se vám někdy stalo, že jste zaslechli své zaměstnance říkat tuto větu v kontextu hodnocení manažerského přístupu? Proč se někteří manažeři ještě nenaučili přestat říkat líbivé sliby nebo myšlenky, které se pak stejně nikdy nedočkají své premiéry? Server About Management připravil několik tipů, jak se naučit jednat místo řečí.

1. Jděte příkladem. Divíte se, že vás ostatní nenásledují nebo nedělají to, co jim říkáte? Staňte se sami tou změnou, kterou očekáváte od ostatních. Pokud vytvoříte nějaké pravidlo nebo proces, uveďte jej v účinnost jako první a dodržujte jej, dokud i ostatní nezačnou.

2. Buďte součástí týmu. Nesnažte se být vždy tím hlavním, který pouze vede. Váš tým ocení, že se dokážete také zapojit a nejen koučovat ostatní. K vašim týmovým meetingům za tímto účelem dobře poslouží například kruhový stůl, kde všichni působí rovnocenně.

3. Splňte si společně své cíle. Pomáhejte ostatním naplnit svá očekávání, stejně tak, jako vy chcete splnit i vaše cíle. Ujistěte se, že každý dostává po zásluze odměnu za výsledek společné práce.

4. Slova následují činy. Dbejte na to, že jakmile něco řeknete, ihned začněte pracovat na převedení slov do praxe. Ujistěte se, že ostatní vědí o vašem záměru. bude pro vás poté horší vytyčený cíl nesplnit.

5. Vytvořte si závazek směrem k organizaci, nejen k vašim dílčím úkolům. Vaše společnost tu není jen proto, aby generovala peníze. Používejte k podpoře hodnot a kultury organizace veškeré komunikační nástroje – diskuze na zasedáních, firemní blog, intranet, sociální sítě a další.

6. Komunikujte strategicky. Udržujte otevřené komunikační kanály směrem ke strategickým osobám tak, aby bylo vždy jasné, jaká jsou očekávání a další směr. Vybudujte si důvěru napříč společností pomocí strategických rozhovorů s konkrétními lidmi na specifická témata.

7. Diskutujte se seniorními manažery. Takový druh hovoru může být náročnější, ale je velice důležité, aby uvedená pravidla neplatila pouze pro některé manažerské linie. Také top manažeři musí být odpovědní za své chování.

-bn-

Zdroj: About Management - část amerického portálu About.com věnovaná managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje About Management