Jak si získat respekt a tak i důvěru

Lidé, kteří jsou respektováni, obvykle dovedou ocenit ostatní. Jejich vlastní dřina a pilná práce nemusí být oslavována, ale buďte si jisti tím, že okolí takové úsilí rádo pochválí. Pro lidi, které ostatní respektují, je přirozené zaslat děkovný e-mail či zanechat krátký vzkaz s poděkováním nebo obdobným oceněním. Vědí, že je vděčnost nic nestojí. A také si dobře uvědomují, že vždycky je komu být vděčen.

Ilustrační snímek

V chování většiny lidí, kteří se těší respektu i důvěře ostatních, je něco podobného. Co to je? To zjistil web addicted2success.com.

Jsou pokorní

Pokora a skromnost respektovaných lidí spočívá mimo jiné i v tom, že se nesnaží být za každou cenu středem pozornosti. Světla reflektorů totiž nepovažují za tu nejlepší odměnu. To, co je motivuje, jsou totiž jejich hodnoty. Chtějí uskutečnit to, s čímž se vnitřně ztotožňují. Chtějí dostát tomu, co je pro ně důležité. V byznysu touží po vítězství – chtějí ale, aby toto vítězství mohli sdílet s ostatními. Vším, co dělají, se snaží přispět ke změně a k vývoji k lepšímu.

Vědí, že sklidí to, co zaseli

Respektovanou osobu poznáte už podle toho, jak se chová, když vstoupí do místnosti. Nevynechají nikoho – s každým si potřesou rukou. Každému se také podívají do očí a věnují mu vřelý úsměv. Tito lidé si vždy najdou čas na to, aby ostatním prokázali uznání. Celkově se dá říct, že respektovaní lidé jsou zaměřeni na dávání. Štědrost je ctnost, která pravidelně obohacuje jejich život.

Nežijí ve slonovinové věži

Nemyslí si, že by byli něco lepšího než ostatní lidé. Znají práci ostatních lidí a váží si jí. Stejně tak znají celý svůj byznys dopodrobna, od základů. A nevadí jim, když si občas ušpiní ruce něčím, co není jejich hlavní náplň práce.

Dodržují své sliby

Na jejich slovo se můžete spolehnout. Vědí totiž, že nic není tak drahocenné jako spolehlivost. Také si zakládají na tom, že nikdy nechodí pozdě. A místo prázdných slov nechávají radši mluvit své činy.

-jk-

Zdroj: Addicted2Success - web věnovaný osobnímu rozvoji a úspěchu v podnikání i životě
Zobrazit přehled článků ze zdroje Addicted2Success