Studie: Etika stále není pro firmy prioritou

Vytisknout

Výzkum mezi řediteli pro etiku a dodržování pravidel (ethics and compliance executives) ve 107 globálních společnostech ukázal, že téměř šest z deseti těchto ředitelů považuje za svůj primární úkol zajistit etické chování a propojit je s klíčovými firemními hodnotami.

Zbývajících 42 % vidí dle výzkumu s názvem 2010-2011 Ethics & Compliance Leadership Survey svůj hlavní úkol v zajištění dodržování zákonných a regulačních povinností. Výzkum zpracovala newyorská společnost LRN Corp., která se zabývá vzděláváním v oblasti etiky a dodržování pravidel.

Výzkum však dále ukázal, že oslovení ředitelé cítí v možnosti podporovat a udržet etickou firemní kulturu jistá omezení. 57 % uvedlo, že jejich firma nepřikládá etice a dodržování pravidel stejnou váhu jako obchodním výsledkům v rámci hodnocení výkonnosti. 54 dokonce uvedlo, že jejich firma nijak formálně neoslavuje projevy etického vůdcovství.

-kk-

Zdroj: Human Resource Executive Online - novinky, strategie a zdroje pro manažery lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje Human Resource Executive Online
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace