Programy pro řízení kariéry zvyšují produktivitu práce

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Mnoho společností již využívá tzv. programy pro řízení kariéry, díky nimž mohou přijmout a udržet si nejtalentovanější zaměstnance. Podle jedné provedené studie mají firmy, které tyto programy neuplatňují, mnohem větší obrat zaměstnanců (tj. poměr zaměstnanců, kteří jsou přijati k těm, kteří z firmy odejdou nebo jsou propuštěni), takže mnohdy z nich odcházejí ti nejperspektivnější.

Úspěšné programy rozvoje kariéry se zaměřují zejména na dlouhodobou perspektivu zaměstnanců a dají se rozdělit na dva typy: aktivní řízení a pasivní řízení. Mezi programy pasivního řízení patří kontroly výkonnosti a stanovování cílů, programy aktivního řízení kariéry zahrnují firemní školení, stáže v zahraničí a možnost povýšení.

Jedním z konkrétních příkladů těchto programů je například program intenzivního zahraničního školení v oboru e-komerce, který uplatňuje **Citibank**.
Zdroj: Career Journal - portál amerického listu Wall Street Journal zaměřený na zaměstnání a kariéru
Zobrazit přehled článků ze zdroje Career Journal

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace