Manažeři všech zemí, spolupracujte

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Na světě asi není mnoho šéfů, kteří by své nižší manažery vedli ke čtení historické i současné literatury a pořádali schůze, na nichž by o četbě diskutovali a kontrolovali tak, zda jejich podřízení zadané materiály skutečně nastudovali. Miles Young (49) však přesně toto dělá. Chová se sice jako profesor, ve skutečnosti však zastává funkci předsedy jedné z největších reklamních a marketingových společností v Asii.

Miles Young řídí čtyři tisícovky zaměstnanců od Indie po Japonsko a zastává názor společenské a kulturní spolupráce na úrovni managementu. Rozhodl se proto vzdělávat jednotlivé manažery, aby mohli lépe koordinovat svou činnost a vybudoval program s názvem Přizpůsob se zemi (Adopt-A-Country programme). Programu se účastní 30 manažerů, z nichž každý má po dobu dvou let přiděleného kolegu v jiné zemi. Navštěvují se na svých pracovištích, spolupracují na projektech a třikrát ročně se setkávají mimo pracoviště na schůzích, kde Young kontroluje jejich znalosti načerpané z doporučené zahraniční literatury.

Youngův systém učení a spolupráce se začíná projevovat jako úspěšný. Manažeři se naučí více o kultuře svých kolegů i své kultuře vlastní a dokáží tak rozhodovat o věcech, o nichž by bez kulturních znalostí rozhodovat nemohli.

**Datum vydání:** VI/2003
Zdroj: Career Journal Asia - portál amerického listu Wall Street Journal zaměřený na zaměstnání a kariéru v Asii
Zobrazit přehled článků ze zdroje Career Journal Asia

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace