Kontakty s partnery vás posunou vpřed

Vytisknout

Vytváření a budování kontaktů si Češi ke své škodě více spojují s korupčním chováním než se vzděláváním sebe sama a rozvojem organizace. Výzkumy však potvrdily, že čím rozmanitější síť vztahů s druhými lidmi manažer sdílí, tím se mu daří lépe.

Někteří šéfové se obávají zneužívání neformálních vztahů, proto striktně oddělují pracovní a soukromý život. Častokrát ke své škodě. Výzkum vedený obchodní školou Chicago Graduate School of Bussiness ukázal, že ti, kdo opomíjejí společenské vztahy, mají méně nápadů a hůře vysvětlují své názory ostatním. Menší obliba ve společnosti se odráží i na výši jejich platu.

Podle profesora sociologie a strategie Rona Burta se velké věci dějí pouze díky dynamice vztahů mezi malými skupinami. Firma, která umí pracovat s funkční sítí vztahů uvnitř i vně organizace, snadněji nachází vhodnější partnery pro spolupráci, má šanci lépe se bránit konkurenci. Ve světě, kde se stále častěji uzavírají koalice a dochází k fúzím, je důležité, aby se s vámi počítalo.

Čím rozmanitější síť vztahů s druhými lidmi manažer sdílí, tím lépe se mu daří. V zahraničí si manažeři kontakty pečlivě budují. Činí tak na nejrůznějších konferencích, seminářích nebo při sportovních aktivitách.

-hp-
Zdroj: ManagerWeb.cz - Portál společnosti Economia Online (ihned.cz) zaměřený na management
Zobrazit přehled článků ze zdroje ManagerWeb.cz
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace