Jak měřit lidi

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Mnoho firem si uvědomuje důležitost svých kapitálových aktiv, se zaměstnanci je to však již horší. Jsou to však právě zaměstnanci, jejichž důležitost a výkonnost je třeba nejen vnímat, ale i měřit. Jak ale zjišťovat skutečnou výkonnost zaměstnanců? A jak poté zvyšovat výkonnost, správně ji oceňovat a strategicky řídit? Odpoví manažerské koncepty známé pod označením řízení výkonnosti a řízení lidí.

- Řízení výkonnosti. Je třeba začít se správnou sadou ukazatelů výkonnosti. Výkonnost je přitom třeba vztahovat k zaměstnancům, nikoli použitému kapitálu. Jde pouze o jednoduché přehodnocení ekonomického zisku tak, aby vykazoval rozdíl mezi produktivitou a cenou zaměstnanců, nikoli kapitálu.

- Řízení lidí. Řízení lidí je klíčovým úkolem každé firmy. Zaměstnanci totiž představují hlavní zdroj nákladů a vytváření hodnot. Manažeři by měli především zařídit, aby zájmy zaměstnanců byly propojeny s firemními cíli. Efektivní řízení zaměstnanců si proto žádá otevřenou a pravidelnou komunikaci o výkonnosti i dalších důležitých firemních událostech.

-kk-

Zdroj: HBS Working Knowledge - kolekce nejnovějších manažerských trendů z Harvard Business School
Zobrazit přehled článků ze zdroje HBS Working Knowledge
Štítky: Vedení lidí

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace