Plán B aneb Vždy připraven

Vytisknout

I ten nejlepší plán se může dostat do slepé uličky – to je přirozené nebezpečí skrývající se v každém projektu. jen velmi vzácně vše běží od počátku tak, jak bylo předvídáno a určeno, beze změn. Řešením je přizpůsobivost a schopnost vypracovat životaschopný náhradní postup v potřebném okamžiku. Proč? Dva základní důvody – vyšší výkonnost vlastního týmu a lepší zákaznické služby. Umění vypracovat alternativní řešení je pro manažera prostředkem, jak se vyhnout finančním i časovým ztrátám. Nepředvídat možnost krize může vyústit v nedodržení termínů, nutnost najmout další pracovníky nebo konzultanty, nedostatek zaměstnanců pro souběžně připravovaný projekt… To může vést k nekvalitně odvedené práci – negativní dopad na vztahy se zákazníkem a morálku zaměstnanců je zřejmý.

Jak postupovat, pokud nechcete být překvapeni nenadálými událostmi? Zvažte všechny eventuality – bezproblémový i katastrofický scénář. Posilte zdroje svých možností – prozkoumejte, co se skrývá ve vaší „KPZPM“ – neboli krabičce poslední záchrany připraveného manažera: možnosti dodatečného financování, možnosti organizace pracovní činnosti, schopnosti členů týmu atd. Buďte tvořiví – mějte v záloze nejméně jeden alternativní postup, až přijde problém, budete připraveni – ujistěte se, že je toto řešení realizovatelné. Pokud se pro něj rozhodnete, nezapomeňte o něm adekvátně informovat klienta i členy týmu a vyjasnit podrobnosti. Neexistuje způsob, jak předvídat všechny možnosti, proto zůstávejte flexibilní, tak abyste si mohli říci, že jste úkol splnili efektivně, aniž byste porušili pravidla etiky, kultury a morálky.
Zdroj: Ivy Sea Online - portál americké poradenské společnosti Ivy Sea Inc.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Ivy Sea Online
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace