Žebříček startupů s hodnotou převyšující 1 miliardu dolarů

   Zobrazit dvojjazyčně czechenglish   Vytisknout

Nejhodnotnější světové technologické startupy jsou nyní členy jednoho klubu. Server amerického listu The Wall Street Journal totiž spustil nový interaktivní online žebříček startupů s nejvyšší hodnotou na světě, který nese příznačný název Billion-Dollar Startup Club. Sdružuje technologické startupy, jejichž hodnota přesahuje 1 miliardu dolarů a které dosud nevstoupily na burzu. Mezi jejich investory musí být alespoň jedna firma jakožto investor rizikového kapitálu. Startupy, za nimiž stojí pouze soukromí investoři, v žebříčku nejsou. Žebříček bude pravidelně aktualizován.

Hodnota jednotlivých firem vychází z hodnocení rizikových investorů získaných ve spolupráci se serverem VentureSource.com. V současné době je v klubu miliardových startupů 36 firem – 25 USA, 8 z Číny a 3 z Evropy.

Na prvním místě žebříčku je čínský výrobce mobilních telefonů Xiaomi s hodnotou 10 miliard dolarů. Stejnou hodnotu má i provozovatel amerického webového úložiště Dropbox. Na třetím místě je americký výrobce softwaru pro vizualizaci velkých objemů dat Palantir Technologies. Produkty tohoto startupu, jehož hodnota je 9 miliard dolarů, využívají například americké vládní agentury FBI a CIA. Následuje čínský online obchod Jingdong (7,3 miliardy dolarů) a první evropský zástupce, německý online obchod s oblečením Zalando (4,9 miliard dolarů.)

Evropu dále reprezentuje švédská hudební streamovací služba Spotify (4 miliardy dolarů) a nizozemský výrobce bezpečnostní řešení pro prevenci automobilových nehod Mobileye (1,5 miliard dolarů).

Celý žebříček včetně zaměření jednotlivých firem, jejich investorů, hodnocení a financování naleznete na stránce http://graphics.wsj.com/billion-dollar-club/.

-kk-

Zdroj: The Wall Street Journal Online - server prestižního amerického ekonomického deníku
Zobrazit přehled článků ze zdroje The Wall Street Journal Online
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace