Americká studie chování manažerů v práci a mimo ni

Vytisknout

Předvídáním a popisem pracovního chování manažerů se ve světě zabývají firmy již přes třicet let. Pomáhají jim v tom nejrůznější teorie a strategie.V USA byla v tomto smyslu letos provedena studie, která se zaměřila na pracovní chování vedoucích pracovníků ve srovnání s jejich chováním mimo práci. Vycházela přitom ze vzorku 99 školících a vývojových manažerů, jejichž úkolem bylo označit své individuální charakterové vlastnosti na ose předloženého diagramu. Ten obsahoval čtyři otázky:

- Jaký je váš vztah k okolí ? (extrovert – introvert)
- Jak získáváte a používáte informace? (prakticky – kreativně)
- Jak se rozhodujete? (analyticky – intuitivně)
- Jak řídíte sebe a ostatní? (struktura – flexibilita)

Z výzkumu vyplývá, že jsou manažeři v práci i doma spíše extroverti. Doma se však chovají kreativněji, než v práci, kde jsou spíše praktičtí. Podobně je to i s jejich rozhodováním a přístupem k řízení: v práci se rozhodují analyticky a řídí podle struktur, mimo ni jsou více intuitivní a flexibilní.
Zdroj: Team Management Systems - Společnost Team Management Systems se zabývá výzkumem a implementací modelů týmové spolupráce. Vytváří případové studie.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Team Management Systems
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace