SAP Services - Autism at Work

Program Autism at Work (Autismus v práci) slaví třetí výročí

Ani lidé s poruchou autistického spektra se nemusí bát o to, že by nezískali pracovní místo. „Podstatou projektu není vytvoření specializovaného oddělení, ale plné začlenění těchto zaměstnanců do pracovního procesu,” vysvětluje základ projektu Arthur William Kastler, který jej má v rámci společnosti SAP v ČR na starosti.

Úspěšný program Autism at Work (Autismus v práci), oslavil již třetí výročí na galavečeru v Trojském zámečku, kde se shromáždila více než stovka hostů. A to zejména z řad společností SAP Services, SAP Ariba, SAP Concur a partnerských organizací.

Projekt v minulosti obdržel uznání Aplaus, které uděluje Národní ústav pro autismus. Za program získala společnosti také ocenění Zaměstnavatel bez bariér, jehož garantem je Konto Bariéry.

Kromě České republiky běží v dalších 12 zemích a zahrnuje více než 140 pracovníků, z nichž tři čtvrtiny jsou muži.

Aktuálně díky tomuto programu zaměstnáváme 11 lidí. Kromě programátorů jsou to i specialisté na zpracování dat či pracovníci v oblasti HR a financí. SAP globálně plánuje zaměstnávat 650 lidí s touto diagnózou,“ říká Kastler.

V praxi to vypadá tak, že uchazeči nemusí absolvovat klasický přijímací pohovor, ale prochází tříkolovým přijímacím řízením, které respektuje zájemce hlavně v oblasti komunikace, a ukazuje jejich přednosti.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace