Varování: bolesti hlavy mohou ohrozit vaši kariéru!

Vytisknout

Podle průzkumu se téměř třetina pracovníků, kteří trpí na migrény a silné bolesti hlavy, snaží držet svůj stav v tajnosti, aby se vyhnula diskriminaci.

Ve Velké Británii bylo osloveno asi 3000 osob, které mají tyto problémy a více než polovina z nich je přesvědčena, že jejich kariéra tímto značně utrpěla. Zjištění potvrdila, že opakované bolesti hlavy mají velký vliv na pracovní život postižených. Tato čísla jsou značně alarmující. Někteří zaměstnavatelé neuznají, že postiženým bývá opravdu špatně, někteří zaměstnanci kvůli tomu nejsou povýšeni a jiní jsou ve stresu.

Strach z diskriminace je oprávněný. Devět procent respondentů tvrdí, že byli kvůli absencím spojeným s bolestí hlavy, v disciplinárním řízení.

Téměř tři čtvrtiny osob, které se účastnily průzkumu, si myslí, že většinu problémů zavinili simulanti, kteří předstírají bolesti hlavy jako omluvu pro absence. To pak hází špatné světlo na opravdu postižené osoby.

-av-
Zdroj: People Management - přední britský magazín o řízení lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje People Management
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace