Umí vaše sekretářka zpívat?

Vytisknout

Víte, jak jsou ve skutečnosti vaši zaměstnanci talentovaní? Každý zaměstnanec má skrytý talent, který může z vaší dobré společnosti učinit výbornou. Zachycení talentu je důležitější než kdy předtím a zaměstnanci chtějí, aby byl jejich talent rozpoznán a rozvíjen. Zatímco znalosti a dovednosti se dají naučit, talent je instinktivní. Vaše administrativní pracovnice může mít třeba obchodnický talent. Zaměstnanci mohou umět fotografovat nebo hrát na hudební nástroj, což se na první pohled nezdá významné. Ale třeba jeden manažer začínal schůze hrou na cello, čímž dával prostor pro zamyšlení, a fungovalo to.

Zaměstnanec využívající v práci svůj talent je dvakrát produktivnější než ten, který na danou práci talent nemá. Začít můžete tím, že proberete své přijímací postupy, zda jsou zaměřené na odhalení a rozvíjení talentu. Ptáte se při přijímacím pohovoru na talent? Pak zjistěte, co vaše současné zaměstnance pohání, jaké mají zájmy a koníčky, jestli se necítí nedostatečně využiti. Zamyslete se, jak můžete jejich talent včlenit do jejich práce, a postupně začněte zavádět změny.
-ba-
Zdroj: Entrepreneur.com - portál předního amerického časopisu pro podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Entrepreneur.com
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace