Sestavte svůj tým

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Sestavit pracovní tým je někdy problém. Je totiž třeba dát dohromady skupinu jedinců, kteří se podílí na určitém společném projektu a cíli. Jestliže je tato skupina velmi volně organizovaná nebo pokud se její členové neznají příliš dobře, mohou nastat problémy. Článek poskytuje rady, jak zajistit správné fungování týmu.
1. Vytvářejte příležitosti k tomu, aby se lidé sešli a něco společně řešili. V každém projektu se objevují nové problémy, které vyžadují pružné řešení. Zároveň tak vzniká ideální příležitost k tomu, aby se lidé lépe poznali po pracovní stránce.
2. Využívejte zkušeností jednotlivých členů skupiny k dosažení společného cíle. Členové týmu by měli mít možnost sami iniciovat určité úkoly, měli by spolu pravidelně komunikovat (jinak může dojít k tomu, že jeden člověk dělá zbytečně dvojí práci) a tým by měl být za vykonanou práci o zásluze odměněn.
3. Proces vytváření týmu vyžaduje čas. Řím také nepostavili za jediný den. Lidé, kteří jsou najednou nuceni pracovat v týmu, byli dříve pravděpodobně pouhými podřízenými, kteří jen poslouchali příkazy. Je pro ně tudíž problematické si na práci v týmu zvyknout. Takovým zaměstnancům je třeba vysvětlit, že týmová práce je pro každého – nejen pro kolektivní typy.
Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace