Šest tipů, jak si jako manažer udržet energii a motivaci

Manažer je člověk, který svému týmu dodává energii, když mu schází, a motivaci, když nastane období krize. I z toho důvodu by měl týmový manažer umět udržovat si vysokou míru energie a vždy rychle znovu najít ztracenou motivaci. Zde je šest tipů, jak na to.

Ilustrační snímek

Tyto tipy uveřejnil web Addicted2Success.com.

Mějte jasnou vizi

Prvním krokem k nalezení motivace a energie pracovat je určit si, kam se vlastně ubíráte. Musíte tedy jasně definovat svoji vizi a vědět, co je vaším cílem. To vám umožní nadále se k tomuto cíli ubírat, i přestože zrovna procházíte obdobím snížené energie nebo zhoršené motivace.

Nezanedbávejte osobní rozvoj

Pokud přestanete pracovat sami na sobě, brzy začnete stagnovat a dostaví se ztráta motivace nebo vyhoření. Nepracujte proto jenom na pracovních úkolech a projektech – pracujte pravidelně i sami na sobě.

Nastavujte si chytré a realistické plány

Chytré, ambiciózní, ale realistické plánování je základem úspěchu. Pokud byste si nastavovali přehnané plány, které pravidelně nebudete schopni plnit, brzy ztratíte jakoukoliv chuť se pouštět do dalších úkolů.

Naučte se efektivně delegovat práci

Předávání práce podřízeným a kolegům není známka slabosti nebo neschopnosti. Je to nutnost, bez které brzy skončíte vyhořelí nebo minimálně velmi frustrovaní a přepracovaní.

Udržujte silné vazby s přáteli a blízkými

Podpůrná síť přátel a blízkých osob vás dovede přenést i přes těžká období. Člověk je tvor společenský, a pokud budete zanedbávat socializaci a osobní vztahy, byť třeba na úkor pracovních povinností, brzy se tento přístup negativně projeví na vaší celkové náladě i odolnosti vůči krizím.

Relaxujte

Relaxace není pouze vrtochem nebo luxusem. Je to nutnost, která vám umožní si odpočinout od práce a načerpat ztracenou energii. Naučte se proto relaxovat a plánujte si v práci kratší i dlouhodobé přestávky.

 

-mm-

Zdroj: Addicted2Success - web věnovaný osobnímu rozvoji a úspěchu v podnikání i životě
Zobrazit přehled článků ze zdroje Addicted2Success