Potýkáte se s negativními myšlenkami? Brian Tracy na ně vyzrál

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Negativní myšlenky jsou hlavní překážkou úspěchu. Ba co víc, mohou váš úspěch přímo ničit. Brian Tracy, světoznámý spíkr a kouč, si to uvědomil ve 21 letech, během zimy, kdy bydlel v malém, ošuntělém jednopokojovém bytě a pracoval na stavbě. Dospěl k tomu, že skutečná změna jeho života musí začít v něm samotném. To pro něj byl zlomový okamžik. Co si tehdy uvědomil, popsal na svém blogu.

Osvoboďte se od negativního myšlení

Negativní myšlenky vás svazují a berou vám všechnu radost ze života. Často za nimi stojí racionalizace, což je mechanismus, kterým se vyrovnáváme s nepříjemnými zážitky. Jenže to, že si něco zdůvodníme společensky přijatelným způsobem, nás pravidelně dostává do pozice oběti, zatímco ostatní vnímáme jako agresory a jako ty zlé.

Povzneste se nad názory druhých

Dalším častým zdrojem negativních myšlenek je přehnaná citlivost vůči tomu, jak s vámi jednají ostatní. Pro některé lidi je totiž celé jejich sebepojetí závislé na tom, jak s nimi ostatní jednají. Jejich sebeúcta se odvíjí od toho, jak s nimi ostatní mluví, nebo i jen od toho, jak se na ně dívají. Jenže hodnota vás samotných se nesmí skládat jen z toho, co si myslí druzí. To by nikam nevedlo. Pokud totiž ostatní zareagují negativně, ať už z jakéhokoli důvodu, dotyční se pak cítí zahanbeni. Prožívají pocity beznaděje, sebelítosti a studu.

Jak se přestat cítit špatně

Klíčem je říct si, že nyní jste to vy, kdo má veškerou zodpovědnost. Nejde dost dobře převzít vlastní odpovědnost a zároveň stále podléhat smutku a vzteku. Jakmile se rozhodnete, že máte svůj život pevně v rukou, prostor pro beznaděj zmizí.

-jk-

Zdroj: BrianTracy.com - blog předního světového odborníka na rozvoj lidského potenciálu a osobní efektivity
Zobrazit přehled článků ze zdroje BrianTracy.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace