Pět tipů, jak si na svoji stranu získat tým, který jako manažer nově přebíráte

Stát se novým manažerem již existujícího, zavedeného týmu, není úplně jednoduché. Tým už má určité zavedené postupy a v určitých ohledech se určitě neubráníte srovnávání s předchozím manažerem. Jedná se ale i o jedinečnou příležitost, jak do týmu přinést nové vhledy a nový svěží vítr. To ale za předpokladu, že vykročíte tou správnou nohou a nastavíte si hned od začátku s novým týmem dobré vztahy. Proto se v tomto článku podíváme, jak při převzetí týmu získat jeho členy na svojí stranu.

Ilustrační snímek

Tyto tipy přinesl server The Muse.

Vyjádřete uznání ohledně toho, co tým dokázal

Každý má rád uznání. Zvláště pokud ví, že si ho zaslouží. Zjistěte, v čem je tým dobrý a jakých výsledků v předchozí době dosáhl, a vyjádřete svým podřízeným za tuto práci uznání. A získáte si tak ihned jejich sympatie.

Nalaďte se na kulturu dotyčného týmu

Ano, vaším úkolem sice je do nového týmu přinést nový vhled. Abyste to ale dovedli, musíte se nejdříve naladit na již zavedenou kulturu daného týmu a stát se „insiderem“ dotyčné skupiny.

Buďte skutečně plnohodnotným členem týmu

Nesnažte se stát nad týmem. Efektivní spolupráci se svými podřízenými můžete navázat pouze tehdy, když budete plnohodnotným členem týmu a nebudete se nad podřízené povyšovat.

Buďte aktivní v poznávání svých nových podřízených

Nečekejte, že vztahy mezi vámi a vašimi novými podřízenými se vyvinou jen tak sami od sebe. Nebo že navázání přátelských vztahů budou iniciovat oni. Buďte aktivní, oslovujte své podřízené a snažte se je poznat i na lidské a individuální úrovni.

Nastavte jasné priority vašeho týmu

Žádný tým nemůže prosperovat, pokud nemá jasně definované priority a hodnoty. Definujte motto vašeho týmu a představte podřízeným plán, na co se budete jako tým soustředit a jaké jsou vaše klíčové cíle.-mm-

Zdroj: The Muse - americký web s tipy pro rozvoj kariéry a dlouhodobý profesionální růst
Zobrazit přehled článků ze zdroje The Muse