Pět otázek, které by měl manažer průběžně pokládat svým podřízeným

Manažer by se měl zajímat o dobro svých podřízených, měl by se zajímat o jejich duševní rozpoložení a motivaci a zároveň by se měl starat o jejich dostatečný rozvoj. Co to znamená v praxi? Zde je pět otázek, které by měl manažer průběžně (například na pravidelných bilančních schůzkách) pokládat svým podřízeným.

Ilustrační snímek

„Jaké jsou tvé cíle a priority?“

Podle INC.com je nutné zajímat se o priority a cíle svých jednotlivých podřízených. Manažeři totiž často chybně předpokládají, že všichni chtějí víc a víc pravomocí, chtějí se rozvíjet a vzdělávat a postupovat po kariérním žebříčku – ovšem u některých lidí toto neplatí.

„Jakou ode mě potřebuješ podporu?“

Místo toho, abyste se podřízených ptali, proč nebyli schopni dosáhnout některých cílů nebo proč se jim něco nepovedlo, se jich ptejte, jak je můžete podpořit v tom, aby ještě více posílili své silné stránky a zvýšili svoji produktivitu.

„Jaký je tvůj názor na mé vedení?“

Získávejte zpětnou vazbu od svých podřízených na svůj styl vedení a na své manažerské dovednosti. Čím autentičtější a upřímnější zpětnou vazbu získáte, tím lépe se budete moct dále jako manažer rozvíjet.

„Cítíš se ve svém pracovním prostředí komfortně?“

Nezapomínejte, že toxicita na pracovním prostředí nemusí být nutně vždy na první pohled vidět. A ne všichni se sami ozvou, pokud jim je něco nepříjemné, někdo se k nim chová špatně nebo jsou svědky toxického chování. Zajímejte se tedy aktivně o to, jestli se podřízení cítí komfortně, a dejte jim najevo, že o případných problémech s vámi mohou otevřeně mluvit.

„Jak se máš?“

Zajímejte se o duševní zdraví svých podřízených. Zjistěte, jak si vedou psychicky, a jestli neřeší nějaké problémy, o kterých byste měli vědět.

 

-mm- 

Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Inc.com