Odejít hned, nebo riskovat vyhazov?

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Když zaměstnavatel oznámí, že bude propouštět, mělo by být ve vašem zájmu chránit sebe a svoji budoucnost. Začněte proto včas přemýšlet o tom, co dál.

Několik tipů:

 

- Zařiďte si soukromé komunikační kanály. Snažte se maximálně utajit své aktivity. Je třeba mít osobní e-mailovou schránku a používat výhradně vlastní telefon. Aktualizujte své CV, udělejte to ale doma. Nechte si udělat navštívenky s vaším soukromým kontaktem, nezmiňujte tam, kde v současné době pracujete. Rozdejte tyto navštívenky také spolupracovníkům a požádejte je o soukromý kontakt, abyste mohli zůstat ve styku i po případné vlně propouštění.

 

- Rozšiřte své on-line aktivity. Registrujte si své jméno jako doménu. Bude to důležitou součástí vašeho on-line brandingu. Vložte svůj profil se skrytou identitou na kvalitní stránky (v USA například Linked.in, ZoomInfo nebo Ziggs).

 

- Osvěžte kontakty. Důležitost aktuálních kontaktů mimo formu nelze přeceňovat. Je to jedna z chyb, kterou řada lidí udělá. Mají řadu interních kontaktů v marketingu, výrobě a po celé firmě. Zanedbávají ale externí networking a když jsou propuštěni, neznají kromě sebe navzájem nikoho jiného.

 

-av-

  
Zdroj: CNN.com - portál americké zpravodajské televize CNN
Zobrazit přehled článků ze zdroje CNN.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace