Komunikace a zapojení zaměstnanců za časů pandemie

Ať máte vaše týmy v přední linii nebo sedí u notebooku v provizorní domácí kanceláři, nastal čas, abyste coby vedoucí posílili své komunikační dovednosti a dokázali včasně vycítit, co vaši kolegové právě potřebují.

Ilustrační snímek

Udržte pravidelnou komunikaci a vyhněte se informačnímu přetížení

Manažeři musí komunikovat transparentně a průběžně seznamovat s plány a výhledy své týmy. Během počátečního nástupu pandemie stanovila hned řada společností datum návratu svých zaměstnanců zpět do kanceláří. Jak se záhy ukázalo, také jej několikrát poté odložila nebo dokonce převedla část zaměstnanců k práci na dálku natrvalo.

Takové změny vedení pouze zvyšují nejistotu mezi zaměstnanci. Při sdílení informací je proto lepší upřednostnit kvalitu před kvantitou. Existuje mnoho nových protokolů o veřejném zdraví a bezpečnosti, které je třeba dodržovat na místní i národní úrovni a o kterých by všichni zaměstnanci, vedoucí pracovníci i vedoucí pracovníci měli být vědomi. Mít někoho, na koho se můžete spolehnout při důležitých aktualizacích, může zmírnit napětí z informačního přetížení.

Sdílejte pozitivní momenty

Přehlížená technika, která je však neuvěřitelně účinná. Manažeři musí do svých týmů vnášet optimismus, smysl pro účel a morálku co nejčastěji. Důležitá je autenticita. Studie nicméně potvrzují sílu uznání, ocenění a vděčnosti na zapojení zaměstnanců. Připomenout někomu jeho smysl pro účel může změnit způsob, jakým se dívá na sebe, a přístup, který má k své práci. Pokuste se zdůraznit hodnotu, kterou každý člen týmu přináší, kdykoli je to možné.

Vliv komunity

Ať už je někdo přirozeně introvert nebo extrovert, každý čas od času potřebuje komunitu k posílení sounáležitosti. Prozkoumejte příležitosti, jak neformálně spojit týmy například formou skupinové lekce jógy nebo online rodinných setkání, kam přizvou i své děti či partnery.

Nečekejte na lepší okolnosti, abyste skutečně zlepšili blahobyt a zapojení vašich zaměstnanců.

 

-bb-

 

Zdroj: Chief Learning Officer - americký časopis a server pro manažery vzdělávání
Zobrazit přehled článků ze zdroje Chief Learning Officer