Kdy je telefon stále ještě k telefonování?

Mobilní telefony jsou dnes počítače, jejichž prostřednictvím můžeme dělat věci, které ještě před nedávnem byly nemožné. Můžeme si posílat zprávy s lidmi z celého světa v reálném čase. Když něco nevíme, stačí vzít telefon a okamžitě si najdeme odpověď na internetu.

To všechno zvyšuje produktivitu. Na druhou stranu nás však tytéž mobilní telefony okrádají o čas a produktivitu naopak snižují.

Nebudeme zde rozebírat čas, který lidé ztrácejí kvůli tomu, že na mobilech hrají hry nebo řeší soukromé záležitosti na sociálních sítích. Zaměříme se na zásadní funkci telefonu, na kterou se v poslední době poněkud zapomíná – na telefonování.

Místo telefonování, k němuž jsou telefony primárně určeny, se lidé stále častěji vymlouvají, že neradi telefonují nebo dokonce mají strach telefonovat. Poslat zprávu je jednodušší, ale efektivnější jen někdy.

Některé záležitosti je stále vhodné řešit právě telefonicky. Pokud je budete řešit textovými zprávami nebo na sociální síti, pouze ztratíte čas a nakonec stejně budete muset zatelefonovat.

Kdy tedy neztrácet čas jinou formou komunikace a raději rovnou zavolat?

Chcete si přečíst celý článek?
Zajistěte si předplatné zdarma nebo od 58 Kč měsíčně

Pro firmy je cena předplatného od 1490 Kč ročně bez DPH. Pro soukromé osoby a OSVČ za 690 Kč ročně včetně DPH.

Pozor AKCE, do konce roku využijte nabídku 30 dní za 149 Kč. Předplatné můžete ale také získat zdarma.

Nevíte, jak máte dále postupovat? Podívejte se na kompletní podmínky předplatného nebo nás kontaktujte.