Jak v krátkém čase navýšit produktivitu vašeho týmu

Produktivita týmu a jeho úspěch jsou vždy podmíněny systematičností, týmovým duchem, vysokou pracovní morálkou členů týmu a disciplínou všech pracovníků ve skupině. Dobré organizovanosti týmu a jeho vysoké produktivity nelze dosáhnout přes noc - vždy se jedná o výsledek dlouhodobé práce. Dnes se podíváme na čtyři kroků, které vám pomohou v krátkém časovém horizontu vylepšit produktivitu, organizovanost a efektivitu vašeho týmu.

Ilustrační snímek

Pravidelné porady

Udržujte týmového ducha a integritu skupiny pomocí týmových setkání. Iniciujte pravidelná setkání každý týden, kde si váš tým navzájem bude reportovat o průběhu plnění plánu. Dejte ale pozor, aby porady byly skutečně efektivní, aby nebyly pouze ztrátou času a aby z každé porady vyplynuly jasné a časově ukotvené úkoly pro jednotlivé členy týmu.

Specifické plány a cíle

Podle blogu společnosti SalesForce je v prvé řadě nutné, abyste vašemu týmu určili a dostatečně vysvětlili jasné a exaktně definované cíle. Následně postupujte systematicky a cestu k daným cílům rozdělte na menší kroky, po kterých poté jako tým postupujte.

Věnování se nepříjemným tématům a problémům

Častým problémem týmů je, že jejich vedení zavírá oči před určitými nepříjemnými tématy a latentními či nevyřčenými problémy. Problémy, zpomalení a odchylky od týmového plánu detekujte včas a ihned je řešte. Nenechte je rozvinout se do větších komplikací.

Pracovní agenda na každý den

Motivujte zaměstnance k tomu, aby si psali na každý den pracovní plán. Porovnávejte denní pracovní plány jednotlivých pracovníků mezi sebou tak, aby všichni měli přehled, co dělají ostatní členové týmu.

 

-mm-

Zdroj: SalesForce Blog - blog na stránkách společnosti SalesForce
Zobrazit přehled článků ze zdroje SalesForce Blog