Jak si užít dovolenou bez stresu

Ilustrační snímek

Dovolená má být hlavě odpočinek, většina z nás je však i o dovolené stále kvůli něčemu ve stresu. Pojďme se proto podívat, jak stres o dovolené snížit, abychom si ji mohli užít co nejvíce. Začněme rovnou u toho, co asi očekáváte – u mobilu a počítače.

1. Vypněte pracovní mobil a e-mail

Před odchodem na dovolenou informujte důležité lidi ve svém okolí, že nebudete přítomni a kdo vás bude zastupovat. Pak můžete mobil a e-mail vypnout s čistým svědomím. Svět se opravdu nezblázní. Pokud z nějakého důvodu musíte průběžně sledovat e-mail či telefon, vypněte si automatické upozorňování na nově příchozí zprávy a kontrolujte novinky vždy jen jednou nebo dvakrát denně.

2. Nestresujte se s náročným balením

Cestujte nalehko. Není třeba balit celé skříně. Berte si s sebou jen to nejnutnější a pokud něco zapomenete, kupte si to. Necestujete-li zcela mimo civilizaci, všude je plno obchodů.

3. Vynechte úklid před odjezdem

Při balení na cestu pravděpodobně vznikne u vás doma nepořádek. Vy byste však měli odolat tendenci začít hned uklízet celý dům a jít si raději lehnout. Dobře se vyspěte na cestu, uklidit můžete po návratu.

4. Nenechte se znechutit

Samozřejmě, že je vhodné naplánovat si, kam pojedete a co tam budete chtít vidět. Itinerář rozplánovaný na minuty však vede jen ke zvýšenému stresu a návštěvu daných míst si vůbec neužijete. Užívejte si místo, kde jste, a přizpůsobujte svůj plán okolnostem. Pokud se něco nepodaří přesně tak, jak jste si představovali, přejděte to. Jedna nepříjemná událost by vám neměla zkazit celou dovolenou.

5. Odpočívejte

Držte se pravidla nestresovat se věcmi, které nemůžete ovlivnit. Cílem vaší dovolené je odpočinek. Odložte zbytečné maličkosti a bavte se.

-kk-

Zdroj: Lifehack - americký server zaměřený na různé aspekty zlepšování kvality života
Zobrazit přehled článků ze zdroje Lifehack