Jak se připravit na pracovní oběd

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Pracovní oběd je událost, při níž je kromě řešení obchodních záležitostí třeba ovládat také umění konverzace a společenského chování.

- Oslovte správným způsobem. Domluvte se na termínu a okamžitě navrhněte místo. Nečekejte, že s návrhem přijde druhá strana. Nabídněte tři různé restaurace v místě, které bude vyhovovat oběma. Silný začátek vás zbaví tlaku a zajistí, že se váš protějšek bude na setkání těšit namísto obav.

- Připravte agendu. Předem si připravte rozvrh setkání. Jedná-li se o první schůzku, snažte se získat o druhé straně co nejvíce informací, aby řeč takříkajíc nestála.

- Načasujte svůj příchod. Přijďte o pět až deset minut dříve a posaďte se. Objednejte si pití a projděte si svou agendu.

- Připravte choreografii setkání. Začněte společenskou konverzací a obchodní záležitosti nechte až na chvíli, kdy dostanete jídlo. Mluvte o tématech, která jsou jednoduchá - děti, cestování, technika apod. Vyhněte se politice nebo náboženství. Při jídle začněte první položkou ze své agendy. Ujistěte se však, že nebudete jen mluvit, ale také poslouchat.

- Uvědomte si, kdy budete končit. Pokud se konverzace začne ubírat jiným směrem, je v pořádku vrátit se zpět k vaší agendě. Na závěr jednání si objednejte kávu nebo čaj. Všimnete-li si, že se dotyčný již dívá na hodinky, požádejte o ujištění, že nepřekračujete domluvenou dobu schůzky. Jako u každé dobré schůzky byste měli končit ve chvíli, kdy budou chtít vědět víc.

-kk-

Zdroj: Forbes.com - prestižní americký časopis a web věnovaný obchodu
Zobrazit přehled článků ze zdroje Forbes.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace