Chtějí vaši zaměstnanci vaše benefity?

Vytisknout

Zaměstnavatelé si často myslí, že ke spokojenosti zaměstnanců stačí, když nabídnou velké množství benefitů. Výzkum, který provedla britská konzultační společnost Croner však zjistil, že existují značné rozdíly mezi benefity, které firmy nabízejí a tím, co by zaměstnanci chtěli. Více než polovina oslovených zaměstnavatelů připustila, že zaměstnanci nevyužívají všechny nabízené benefity, protože nesplňují jejich požadavky na životní styl.

Mezi deseti nejčastěji nabízenými benefity se našly jen dva, které nejčastěji žádají i zaměstnanci. Polovina zaměstnanců například upřednostňuje soukromé zdravotní pojištění a třetina pružnou pracovní dobu, což jsou benefity, které většina zaměstnavatelů příliš často nenabízí. Croner proto doporučuje, aby zaměstnavatelé při vytváření schémat benefitů více přihlíželi k potřebám zaměstnanců a pravidelně tato schémata revidovali.

-kk-
Zdroj: Management Issues - britský portál s novinkami, analýzami a názory z oblasti managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje Management Issues
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace