Buďte dlouhodobě úspěšným manažerem díky těmto sedmi tipům

Co dělá manažera úspěšným? Jak si udržet dlouhodobý úspěch a postupně rozvíjet svoji kariéru? Jak motivovat podřízené, budovat si osobní značku a vždy podávat maximální pracovní výkon? Zde je sedm tipů, které vám těchto cílů pomohou dosáhnout.

Ilustrační snímek

Tyto tipy uveřejnil legendární kouč Brian Tracy na svém blogu.

Neustále se vzdělávejte

Jakýkoliv dobrý manažer (nebo i pracovník) se musí neustále vzdělávat. Zajímejte se o nejnovější trendy ve vašem oboru a sledujte jeho vývoj, i přestože se vám může zdát, že na to kvůli svým manažerským povinnostem vůbec nemáte čas.

Mějte jasno v tom, co se od vás očekává

Abyste mohli svůj tým dobře vést, musíte vědět, co se od vás i od vašeho týmu očekává. Jaké máte cíle, jaké máte pravomoci a jaké jsou vaše povinnosti? V tom všem musíte mít jasno.

Naučte se efektivně pracovat v týmu

Zní to bizarně, ale ne všichni manažeři jsou nutně dobrými týmovými hráči. Dlouhodobě úspěšný manažer si uvědomuje, že úspěch je v drtivé většině kolektivní práce, a je proto skvělým týmovým hráčem a dává svým podřízeným prostor pro vlastní iniciativu.

Převezměte za sebe i svůj tým odpovědnost

Nesnažte se při neúspěchu na něco vymlouvat. Převezměte plnou odpovědnost za svůj tým i za svoji vlastní práci.

Pilujte měkké manažerské dovednosti

Sebelepší technické dovednosti a znalosti vám nepomůžou, pokud pokulháváte v těch měkkých. Zapracujte na měkkých manažerských dovednostech, jako je schopnost komunikace, a můžete tak velmi rychle učinit velký posun.

Udržujte si pozitivní přístup

Dobrý manažer vždy vidí příležitosti tam, kde ostatní vidí překážky a problémy. A je právě úkolem manažera udržovat si pozitivní přístup za každých okolností a motivovat svůj tým i v době největší krize.

Naučte se oddělovat pracovní a osobní život

V neposlední řadě je nutné naučit se takříkajíc vypínat práci. Nalezněte harmonii mezi prací a osobním životem a tyto dva světy oddělujte. Jinak se vám může stát, že brzy vyhoříte.

 

-mm

Zdroj: BrianTracy.com - blog předního světového odborníka na rozvoj lidského potenciálu a osobní efektivity
Zobrazit přehled článků ze zdroje BrianTracy.com