5 předsevzetí, které vám zajistí zdravější a udržitelnější přístup k práci

Pandemie, stres, práce z domova, snaha vyvážit osobní a pracovní život. Všechny tyto faktory hrají roli v našem přístupu k práci a v tom, jak zdravý a udržitelný tento přístup je. Začátek nového roku je ideální příležitostí dát si několik předsevzetí, které vám pomohou vylepšit svůj vztah k práci a kterými můžete pozitivně inspirovat i členy vašeho týmu.

Ilustrační snímek

Tyto tipy přinesl server The Muse.

Nebudu vynechávat snídani, svačiny ani oběd

Mnoho lidí řeší problémy se zdánlivým nedostatkem času v práci tím, že zanedbává svůj jídelníček nebo pitný režim. Jedná se ovšem o dlouhodobě velmi nezdravý návyk. Proto by vaším předsevzetím mělo být, že se budete stravovat kvalitně, zdravě a především pravidelně.

O víkendech a volnech budu aktivně odpočívat

Aktivní odpočinek je jednou z klíčových forem relaxace, bez které se vám bude zvyšovat krevní tlak a dlouhodobě bude stoupat produkce stresových hormonů. Naučte se o víkendech a během volna skutečně vypnout, nemyslet na práci a aktivně odpočívat.

Vyčlením si každý týden určitý čas na strategické plánování

Lidé jsou často natolik zahlceni každodenními úkoly, že si nenechávají žádný čas na strategické a dlouhodobé plánování. Přitom drobná změna v procesech nebo dlouhodobém přístupu vás může alespoň částečně zbavit zahlcenosti drobnými, urgentními úkoly.

Budu si na každý den připravovat rozvrh

Plánování rozvrhu na každý den je cestou, jak se vyhnout chaotickému multi-taskingu a prokrastinaci. Na konci každého (ale opravdu každého) pracovního dne si sestavte detailní rozvrh na den následující.

Budu se dál vzdělávat rozvíjet ve svém oboru

Pro samé urgence nesmíte ztratit z dohledu váš osobní rozvoj a vzdělání. Rozvíjejte se, věnujte dostatek času vlastnímu vzdělávání a naplánujte si na rok 2022 nějaké školení nebo kurzy.

 

 

-mm-

Zdroj: The Muse - americký web s tipy pro rozvoj kariéry a dlouhodobý profesionální růst
Zobrazit přehled článků ze zdroje The Muse