4 mýty o mentoringu

Vytisknout

Mentory si většinou představujeme jako zkušené vedoucí pracovníky, kteří radí svým mladším a méně zkušeným kolegům. Mentoring se však v posledních letech mění a tato představa již nemusí vždy platit. Článek na portálu Harvard Business Review proto upozornil na několik přetrvávajících mýtů o mentorování.

1. Mýtus: Musíte si najít jednoho perfektního mentora

V dnešní době je tato situace spíše výjimkou. Většina lidí má více mentorů, kteří nabízejí více pohledů na rozvoj jejich kariéry.

2. Mýtus: Mentoring je formální dlouhodobý vztah

Vzhledem k tomu, že lidé dnes rychleji mění pracovní místa a kariéry, je dlouhodobý poradenský vztah nejen nereálný, ale i nepotřebný.

3. Mýtus: Mentoring je pro juniorské zaměstnance

Není pravda, že mentora potřebují jen lidé na začátku kariéry. Naopak je vhodné mentora vyhledat v různých obdobích změn, ať už probíhají ve vaší kariéře nebo ve vašem okolí.

4. Mýtus: Mentoring je něco, co zkušení lidé poskytují druhým z dobroty svých srdcí

Stát se mentorem může být ctí. Respekt ale není jediným důvodem, proč se lidé stávají mentory. Mělo by jít o vztah, který bude přínosný pro obě strany.

-kk-

Zdroj: Harvard Business Review - zpravodajský portál vydavatelství přední americké obchodní školy Harvard Business School
Zobrazit přehled článků ze zdroje Harvard Business Review
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace