Základy vedení lidí na dálku

Technologie dnes umožňují pohodlnou práci na dálku. Chcete-li se přesunout z kanceláře a začít pracovat na dálku, zvládnete to úspěšně právě díky technologiím. Technologie jsou naprosto zásadní i tehdy, když potřebujete vzdáleně řídit firmu či tým. 

Ilustrační snímek

Potřebujete spolehlivé nástroje pro videokonference a také řešení pro spolupráci – typicky cloudově poskytovanou softwarovou službu. V současné době můžete bezplatně volat s videem celé hodiny – a to je přesně to, co vám pomůže uřídit váš tým.

Pro videokonference se nejčastěji používají služby Skype nebo Google Hangouts. Slack je zase obvykle používán pro zasílání zpráv, ačkoli Facebook a Whatsapp jsou také velmi populární nástroje okamžité komunikace, přinejmenším v některých společnostech. Pro řízení projektů se velmi často používají nástroje, jako jsou Trello nebo Asana.

Klíčem je nalézt řešení, které bude vyhovovat všem, shrnuje článek na webu addicted2success.com.

Komunikace je základ

Chcete-li úspěšně pracovat vzdáleně, potřebujete zajistit dobře fungující komunikaci. Musíte zavést centralizovaný systém, jehož prostřednictvím si kolegové budou moci vzájemně vyměňovat názory. Někdy stačí i pouhý e-mail, leckdy však e-mailové konverzace s více adresáty mohou rychle dospět do bodu, kdy jsou lidé spíše zmatení než informovaní.

Když pracujete na dálku, často pracujete dlouho bez jakékoli interakce s týmem. Chcete-li práci týmu dobře řídit, můžete například zavést pravidlo, že na začátku každého pracovního dne si každý člen týmu určí a sdělí ostatním 3 cíle, na kterých bude v daném dni pracovat. Tyto cíle nemusejí být zcela zásadní úkoly, ale když si je lidé nasdílejí, pomáhá jim to realizovat je a všichni také získají povědomí o tom, co dělají ostatní.

Dobře se osvědčuje také to, když se aspoň jednou za rok celý tým někde sejde. Pomáhá to probrat strategii a obnovit energii týmu. A samozřejmě je to také skvělé pro utužení vzájemných vztahů.

-jk-

Zdroj: Addicted2Success - web věnovaný osobnímu rozvoji a úspěchu v podnikání i životě
Zobrazit přehled článků ze zdroje Addicted2Success