Vylepšení softwaru pro menší firmy

Vytisknout

Microsoft Corp. vylepšili software pro malé a střední podniky. Tímto krokem se stanou odolnější vůči konkurenčnímu gigantu SAP AG a obnoví dlouholetou bitvu s Intuit Inc.

Pro příští rok se chystají přijít s ucelenějším balíčkem Windows pro databázové počítače, MS Office a dalším softwarem. Bude zahrnut i účetní balíček pro malé podniky a projekt nazvaný „Centro“. Zástupci Microsoftu tvrdí, že by nový balíček měl být jednodušší na instalaci a provoz. Snaží se tím pomoci menším firmám, které mají méně softwarové expertízy a omezený rozpočet.

Účetnický balíček, nazvaný Office Small Business Accounting, bude nejprve prodáván v USA a potom postupně i na dalších trzích.

Microsoft se chystá k přestavbě „firemních softwarů“ jako Great Plains a Navision, aby se lépe začlenily s historicky oddělenými aplikacemi, jako je software Office. Firemní software bude mít dané sestavy, vybudované pro asi 50 specifických pozic, které se často vyskytují v menších firmách. Například sestava pro výrobní manažery bude kombinovat Excel a aplikace pro jednodušší zvládání dodavatelských účtů nebo zpracování objednávek.

-av-
Zdroj: Startup Journal - portál amerického listu Wall Street Journal pro začínající podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Startup Journal
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace