Základy úspěšného strategického partnerství

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Strategické partnerství zahrnuje nejméně dvě strany, které spolupracují, aby dosáhly společného cíle. Obchodní partneři tak sdílejí rizika, odpovědnosti, zdroje, kompetence i výhody. Sdílení zdrojů a zkušeností umožňuje získat víc, než by jednotlivé strany získaly samy o sobě. Článek popisuje základy budování strategických partnerství.

- Zcela si vyjasněte svá očekávání a odpovědnosti. Jasně si stanovte odpovědnosti, očekávání a role všech stran. Sepište smlouvu, která vyjmenuje sdílená rizika i výhody. Odstranění všech nejasností je základním předpokladem úspěšného dlouhodobého vztahu.

- Ujistěte se, že rozhodnutí a zájmy budou výhodné pro obě strany. Důležité je, aby vztah byl výhodný pro všechny zúčastněné. Strategické partnerství může fungovat jen tehdy, budou-li spokojené všechny strany.

- Ujistěte se, že vám vzájemná závislost bude příjemná. Uvědomte si, že strategické partnerství znamená spolehnutí na sebe a sdílení myšlenek. Do rozhodování zapojujte všechny členy týmu. Sdílejte zdroje a výhody. Nabízejte podporu. Nejlepší řešení se rodí na základě otevřené vzájemné komunikace.

- Uvědomte si, že časy nebudou vždy jednoduché. Žádné partnerství není nepřetržitou procházkou růžovým sadem. Nastanou doby, kdy vaše partnerství otestují interní nebo externí problémy. V takových chvílích si uvědomte, že spolupráce je výhodnější než samostatné aktivity. Zaznamenávejte zisky i prohry, aby každý mohl vidět, jaké pokroky děláte.

- Utvrďte svůj závazek. Závazek je základem každého úspěšného vztahu. Každý člen by měl být stejně oddaný společné myšlence a investovat stejnou míru úsilí. Pamatujte si, že vaše partnerství je silné pouze jako jeho nejslabší článek.

- Udržujte pevnou komunikaci. Plné využití strategického partnerství vyžaduje otevřenou a upřímnou komunikaci. Očekávání a zájmy všech zúčastněných by měly být brány v úvahu, chcete-li si udržet úspěšný vztah.

-kk-

Zdroj: Morebusiness.com - americký web pro malé podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Morebusiness.com
Štítky: Řízení firmy

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace