Různorodé zkušenosti mohou být klíčem k úspěchu

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Na první pohled se může zdát nelogické zdůrazňovat při přijímacích pohovorech či životopisech to, že člověk strávil rok v Japonsku, kde vyučoval angličtinu nebo že pracoval v létě na dědečkově farmě. Takové typy práce však vyžadují schopnost koordinovat a řídit lidi a proto se takto získané zkušenosti cení. Firmy nechtějí zaměstnance, který je úzce specializován pouze na jeden druh práce a nemá žádnou jinou praxi.

Je důležité, aby člověk v životopise vždy zdůraznil, jaké zkušenosti během takto strávené doby získal a jak mu mohou pomoci v dalším zaměstnání. Je dobré, když člověk v životopise naznačí, že je flexibilní a přizpůsobivý.

Článek popisuje příklad muže, který v současné době působí v jednom z největších vydavatelství v New Yorku. Na vysoké škole studoval filozofii a poezii, což rozhodně nejsou příliš lukrativní obory. Založil si své vlastní nezávislé divadlo (díky čemuž získal schopnost vést lidi), nějaký čas učil angličtinu v Praze, pracoval v malém knihkupectví. Když začal svému potenciálnímu zaměstnavateli líčit zkušenosti, kterými prošel, byl okamžitě přijat.
Zdroj: CareerBuilder - největší americký portál s nabídkami zaměstnání
Zobrazit přehled článků ze zdroje CareerBuilder

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace