Překonejte frustrace z podnikání

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Řízení malé firmy není jednoduché. Podnikatelé často narážejí na různé frustrace. Článek shrnuje několik tipů, jak se nejčastějším frustracím malých podnikatelů vyhnout.

- Delegujte. Delegujte určité úkoly zaměstnancům, abyste se mohli soustředit na řešení menšího počtu problémů. Zjistíte tak navíc, kteří vaši lidé mají vůdcovský potenciál a umějí řešit problémy.

- Nenechte problémy narůst. Místo zametání problémů pod koberec se je snažte řešit, dokud jsou řiditelné. Bude to méně nákladné a méně náročné.

- Dejte si pauzu. Snažte se dělat si i krátké volno, které strávíte s rodinou či přáteli, abyste se mohli odreagovat od pracovního stresu a znovu načerpat energii.

- Budujte dobrou obchodní síť. Udržujte kontakty s dalšími podnikateli a najímejte efektivní daňové poradce a účetní, kteří dokážou vyřídit tyto vaše problémy profesionálně. Sdílení frustrací s blízkými lidmi vám navíc pomůže najít rychlejší řešení. 

- Buďte připraveni. Přijměte skutečnost, že podnikání s sebou nese mnoho malých i velkých problémů a vy jim budete muset čelit. Naučíte se tak být odolnější.

-kk-
Zdroj: Morebusiness.com - americký web pro malé podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Morebusiness.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace