Deset nejčastějších hrubých chyb v životopisu

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Článek popisuje 10 nejčastějších hrubých chyb, kterých se lidé dopouštějí při psaní životopisu. Tyto chyby jsou jak formálního, tak gramatického charakteru a můžeme je shrnout do několika bodů:

* Příliš dlouhý a nudný seznam pracovních povinností a odpovědností. Každý by se měl při psaní životopisu zaměřit hlavně na to, jak mohou jeho zkušenosti přispět právě té společnosti, v níž se uchází o zaměstnání. Je také nutné pečlivě vybírat pracovní zkušenosti, které se do životopisu napíší – dlouhý seznam čtenáře nudí a odvádí jeho pozornost od původního účelu. Zkušenosti by se také měly vždy vztahovat ke konkrétnímu zaměstnání. Totéž platí i o popisech koníčků a zájmů.
* Časté používání osobních zájmen jako „já“ nebo „mně“. Životopis je formou obchodní komunikace a proto by měl být telegrafický. V cizojazyčném životopise by se neměly příliš vyskytovat členy a měl by využívat spíše trpného rodu sloves.
* Nedostatečné profesionální reference. Reference jsou nutné a měly by se měly uvádět spíše na konci životopisu.
* Pravopisné a typografické chyby. Asi není třeba zdůrazňovat nutnost kontroly pravopisných chyb a překlepů. Životopis by mělo číst raději hned několik lidí, aby dokázali všechny tyto nedostatky včas odhalit. Životopis odráží osobnost pisatele a chyby jej mohou úplně odepsat.

**Datum vydání:** XI/2001
Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace