Německo kritizuje nízké daně v EU

Vytisknout

Německá vláda se chystá znovu zaútočit na nízké daně některých členských států Evropské unie. Pro list Die Welt to uvedl německý ministr financí Peer Steinbrück. Německo už dlouho vyjadřuje obavy z nízkých daní v převážně nových členských zemích na východě unie.

"Není možné, aby jednotlivé země požadovaly z rozpočtu EU více prostředků a na druhou stranu nezlepšovaly svůj vlastní daňový základ," nechal se slyšet Steinbrück. "To nemá nic společného s poctivou daňovou konkurencí a jde to na úkor německých pracovních míst," dodal.
Nízké daně v zemích střední a východní Evropy již v minulosti kritizoval bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Tyto země by podle něj mohly mít problémy při vyjednávání o prostředcích na regionální pomoc z EU. Nová německá vláda si Schröderův požadavek - krácení příspěvků z Bruselu pro země s nízkými daňovými příjmy - dala i do vládního programu.

Podle plánu z koaliční smlouvy německé vlády by měla být snížena regionální pomoc EU těm členským zemím, ve kterých budou sazby daní pro podnikatelské subjekty pod určitou minimální hranicí. Německo v minulosti opakovaně kritizovalo například rovnou 19procentní daň, na Slovensku.

-ds-

Zdroj: Euro - web týdeníku Euro
Zobrazit přehled článků ze zdroje Euro
Štítky: Evropská unie
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace