Pracovní doba je nenávratně pryč

Vytisknout

Podle Business News Daily zřejmě končí epocha, kdy zaměstnání měla stanovenou pevnou pracovní dobu. V současné době jsou lidé mobilní a mohou být kdykoliv k dispozici díky mobilním technologiím a internetu. Podle všeho se díky tomu cítí výkonnější a méně vystresovaní. To jsou výsledky průzkumu časopisu Wired ve spolupráci s Marriott Hotels and Resorts.

Respondenti, z nichž většinu tvořili dobře vzdělaní muži, uváděli, že je pro ně mobilita důležitá. Nejčastěji pracovali z domova (84 %), hotelu či místní kavárny. Téměř třetina uvedla, že často pracují během cest, například na letištích či v letištních saloncích.

Práce na dálku snižuje stres a zvyšuje produktivitu práce. Téměř polovina dotázaných uvedla, že jsou při práci mimo kancelář produktivnější, 49 % se cítí méně stresováno.

Nevýhodou práce z domova je absence podpůrných služeb.

Ideální místo pro práci na dálku by mělo podle respondentů obsahovat vysokorychlostní internetové připojení, možnost dobití elektronických přístrojů, soukromí, pohodlný nábytek a ideálně i tiché prostředí.

-th-

Zdroj: Business News Daily - průvodce světem podnikání především pro začínající podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Business News Daily
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace