Ještě že jsem sem šel!

Vytisknout

Jistý manažer v článku popisuje své zkušenosti se studiem M.B.A. Každý měsíc, když splácel studentskou půjčku, přemýšlel, jestli absolvování školy řízení obchodu bylo správným rozhodnutím. Vychovával se ženou dvě děti a myslel na peníze, které by vydělal, kdyby se rozhodl studovat školu dálkově. Předtím, než se rozhodl pro studium M.B.A., prošel několika zaměstnáními i podnikáním. Uvědomil si, že miluje byznys a chce jít na obchodní školu. Nikoli kvůli potenciálním vyšším výdělkům, ale protože chce. Rozhodl se pro prezenční studium a později se ukázalo, že dobře udělal. Studentům dálkového studia často dělalo problém sladit zaměstnání s učením, byli více unavení a nesoustředění. Ačkoli bude splácet půjčku až do roku 2011, nelituje svého rozhodnutí.

Studium M.B.A. vyvážilo jeho mezery ve zkušenostech a dovolilo mu ucházet se o pozice v senior-managementu. Jeho názory jsou brány vážněji, má větší vliv, jako osobnost vyrostl. Samozřejmě se stal na trhu práce žádanějším zbožím. Velmi si zlepšil kritické myšlení a analytické schopnosti řešení problémů. Studium a následující roky mu přineslo i několik nepříjemných překvapení, ale v zásadě si myslí, že jeho rozhodnutí bylo správné. Studium naplnilo jeho očekávání, zjistil, že může rychle asimilovat nové informace a směle konkurovat většině ostatních lidí. Dalo mu hlubokou důvěru v jeho schopnosti řešit jakýkoli obchodní problém, což je neocenitelné.
-ba-
Zdroj: College Journal - Informace o studiu a práci pod záštitou The Wall Street Journal
Zobrazit přehled článků ze zdroje College Journal
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace