Zaostřeno na Cloud: do Adastry míří Radim Šilhánek, zkušený manažer a povede AWS kompetenci

Česko-kanadská konzultační společnost Adastra posiluje svůj tým specialistů na Cloud. Právě s cloudovými službami má Adastra velké plány a v uplynulých měsících významně investovala do jejich rozvoje napříč celou společností. Proto bude mít cloudovou platformu AWS od Amazonu nově na starosti Radim Šilhánek. Certifikovaný odborník se zkušenostmi z lokálního i amerického trhu.

Radim Šilhánek, ADASTRA

Nový AWS Competency Leader bude zodpovědný za další rozvoj know-how této platformy u všech týmů Adastry. Zároveň bude dohlížet na architekturu všech AWS implementací. “Můj cíl je zajistit, aby Adastra byla i nadále lídrem v datových službách, a to i pro AWS realizace,” říká Šilhánek, který bude řídit prestižní partnerství Adastry přímo s Amazon Web Services (AWS).

Vystudovaný IT specialista, ekonom a držitel specializovaných AWS certifikací, své zkušenosti získal například v MONETA Money Bank. Poté působil jako výkonný ředitel informačních systémů Home Credit na americkém trhu a následně jako šéf oddělení IT Operations skupiny Home Credit. Proč se rozhodl pro práci v Adastře?

“V loňském roce se z pracovní přestávky stala kariérní křižovatka, kdy jsem se rozhodl pro větší změnu. Chtěl jsem se věnovat především inovacím a nejnovějším technologiím. A právě v tom se naše priority s Adastrou potkaly. Adastra je úspěšná mezinárodní firma s českými kořeny, takže spolupráce pro mě byla nasnadě.”

Cloudová řešení čeká na českém trhu strmý růst. Adastra čerpá cenné know-how od své úspěšné severoamerické pobočky a na českém trhu plánuje této konkurenční výhody a náskoku ve vývoji maximálně využít. “Do našeho regionu přichází další fáze cloudové revoluce. Podíl projektů v regionech severní Ameriky a západní Evropy v posledních letech strmě stoupal. Dnes jsou na těchto trzích cloudové projekty na prvním místě. Poptávka roste i u nás, takže není pochyb, že náš region jde stejným směrem. A Adastra na to bude připravena,” dodává Šilhánek.

 

O společnosti Adastra
Adastra je mezinárodní konzultační společnost, která poskytuje komplexní služby v oblasti digitalizace. Zaměřuje se na zpracování dat, jejich analýzu, budování datových skladů, na oblasti internetu věcí (IoT), big dat, umělé inteligence, vývoje aplikací včetně mobilních či tvorbu marketingových a kreativních strategií. Mezi zákazníky Adastry patří firmy z oblasti retailu, financí a bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, automobilového průmyslu, průmyslu, energetiky, farmacie a řady dalších odvětví včetně státní správy. Její projekty realizuje na 2000 konzultantů z 20 kanceláří po celém světě. Více na www.adastra.digital.