Trezor jmenoval Matěje Žáka novým CEO

Trezor, tvůrce první hardwarové bitcoinové peněženky, jmenoval Matěje Žáka, dosavadního produktového ředitele, svým novým CEO. Žák přebírá vedení Trezoru od spoluzakladatele společnosti, kterým je Marek "Slush" Palatinus. Ten se posouvá více do konzultantské role a bude pomáhat řídit strategické, technické a vizionářské směřování firmy. Žák se zaměří na další vylepšení celkové uživatelské zkušenosti produktů Trezor s cílem podpořit a zjednodušit přijetí kryptoměn širokou veřejností. Zároveň bude jeho úkolem zajistit, aby byl Trezor připraven na další bull market.

Matěj Žák, Trezor

Trezor sídlí v Praze a je jednou z předních evropských technologických firem a druhou největší společností v sektoru kryptoměnových hardwarových peněženek na světě podle objemu prodeje. Po nedávném krachu burzy FTX zaznamenal Trezor 300% nárůst prodejů. Očekává se, že tento nárůst nových uživatelů bude pokračovat i v průběhu roku 2023, protože držitelé kryptoměn stále více ztrácejí důvěru v centralizované burzy a další správce, a proto svá digitální aktiva chtějí raději mít ve svém přímém vlastnictví.

Žák nastoupil do společnosti Trezor v roce 2019 jako produktový manažer a v roce 2021 byl povýšen na produktového ředitele poté, co jeho bohaté zkušenosti s produktovým řízením pomohly etablovat Trezor jako uživatelsky nejpřívětivější “self-custody” řešení na trhu. Žák byl také zodpovědný za vývoj přední softwarové aplikace Trezor Suite, která umožňuje uživatelům zařízení Trezor spravovat, nakupovat a vyměňovat své kryptoměny tím nejjednodušším a nejbezpečnějším způsobem.

Před nástupem do Trezoru Matěj spoluzaložil a vedl startupy Flits.live (živé vysílání) a What the Hill (sdílení pražských elektrokol). Vystudoval Berklee College of Music, a přestože je stále aktivním hudebníkem, svou kariéru si vybudoval v technologickém odvětví. Bitcoin a bezpečnost kryptoměn se brzy staly jeho hlavním zájmem a jejich zpřístupnění masám jeho hlavním posláním.

Jako CEO Trezoru bude Matěj pokračovat ve svém úsilí přinášet další vylepšení v oblasti uživatelské zkušenosti svých produktů a služeb a bude zajišťovat, aby byla firma v co nejlepší formě pro nadcházející “býčí trh”.

Odstupující CEO Marek "Slush" Palatinus zůstává ve společnosti jako strategický poradce. Chystá se využít své bohaté zkušenosti v oblasti inovací a více se zaměří na dlouhodobé směřování a vizi Trezoru i celé skupiny SatoshiLabs, kam Trezor patří.

Matěj Žák prozradil: “V Trezoru máme neuvěřitelný tým lidí, kteří svými odbornými znalostmi a odhodláním pomohli vytvořit řadu špičkových produktů posilující bezpečnou správu kryptoměn. Proto je mi ctí, že mohu převzít otěže po Slushovi - od kterého jsem měl to štěstí se toho tolik naučit.”

“Jako CEO se těším, že budu stavět na našich dosavadních inovacích a vytvářet další dobře navržené a uživatelsky přívětivé produkty, díky nimž bude uchovávání kryptoměn bezpečné a stejně jednoduché jako posílání textových zpráv."

Slush dodal: "Události posledních 12 měsíců jen posílily význam řešení umožňující přímé vlastnictví kryptoměn. A myslím, že toto období “osvícení” je ideální čas pro upevnění a posílení naší pozice na trhu a předání vedení Trezoru Matějovi - o němž jsem přesvědčen, že má ty správné předpoklady k tomu, aby Trezor nejlépe připravil na další bull market. Zároveň jsem rád, že se mohu posunout do více poradenské role a zaměřit se na naši strategii inovací a dlouhodobé směřování společnosti a celé SatoshiLabs skupiny."