Novým ředitelem společnosti Mars pro český trh se stal Jan Sikora

Společnost Mars, jeden z předních světových výrobců cukrovinek, potravin a výživy pro domácí mazlíčky, jmenovala nového ředitele pro český trh, kterým se stal Jan Sikora. Zkušený český manažer se v rámci své pozice připojí ke středoevropskému leadership týmu společnosti Mars. Ursula Irwin, která poslední 3 roky českou pobočku vedla a vytvářela základy pro agendu dlouhodobě udržitelného růstu, zůstává v prvním čtvrtletí tohoto roku ve středoevropském leadership týmu, kde bude spolupracovat na řadě strategických iniciativ společnosti Mars.

Jan Sikora, Mars

 Jan Sikora má více než 15 let zkušeností z oblasti obchodu, prodeje a marketingu v různých společnostech, které působí v odvětvích rychloobrátkového spotřebního zboží (FMCG). Před příchodem do čela české pobočky společnosti Mars pracoval jako manažer a externí konzultant pro řadu tuzemských i mezinárodních podniků zaměřených na segmenty B2C i B2B. Do roku 2016 působil jako obchodní ředitel Wrigley v České republice a na Slovensku. (Pozn. Wrigley se stalo po akvizici součástí dnešní společnosti Mars.) V posledních 12 měsících pomáhal české pobočce společnosti Mars jako externí konzultant, díky čemuž získal dobré povědomí o působení společnosti napříč všemi segmenty. Ve své nové roli bude zodpovědný nejen za další rozvoj podnikání, ale i za strategické směřování společnosti Mars na českém trhu.

Společnost Mars je předním světovým výrobcem cukrovinek, potravin a výživy pro domácí mazlíčky a je expertem na tyto kategorie. Zároveň se drží svých zásad a investuje do dlouhodobé budoucnosti svého podnikání,“ říká Jan Sikora, nově jmenovaný ředitel pro český trh. „Věřím, že se mi podaří zúročit mé dlouholeté pracovní zkušenosti a posunout společnost Mars na našem trhu zase o kus dál. Naší prioritou bude i nadále nabízet našim zákazníkům a spotřebitelům vysoce kvalitní značky a výrobky našeho portfolia, jakými jsou např. Orbit, Snickers, M&Ms, Mars, Uncle Ben‘s, Pedigree či Whiskas, a zároveň se věnovat rozvoji našich talentů,“ doplňuje Sikora.