Novým generálním ředitelem CDC Data byl jmenován Pavel Smoleň

Společnost CDC Data, poskytovatel komplexních ICT služeb, oznamuje významné personální změny: Novým generálním ředitelem společnosti se od 6. ledna 2022 stal Pavel Smoleň. Na této pozici vystřídal zakladatele a spolumajitele CDC Data Luboše Strapinu, který se ke stejnému datu přesunul do představenstva společnosti.

Pavel Smoleň, CDC Data

"Svůj odchod z pozice generálního ředitele vnímám jako přirozený posun v životě firmy. Generálním ředitelem CDC Data jsem byl od založení firmy v roce 1997. Firmu jsem připravil na další rozvoj a vstup do mezinárodního prostředí. To už proběhne pod taktovkou Pavla Smoleně, jehož kroky budu z pozice člena představenstva pozorně sledovat. Současně se budu věnovat otázkám strategického rozvoje společnosti, kterou budu s novým generálním ředitelem detailně diskutovat," vysvětluje Luboš Strapina.

Hlavním úkolem nového generálního ředitele bude především vyhledávání a využívání příležitostí k dalšímu růstu CDC Data. Jako CEO bude Pavel Smoleň odpovědný za chod firmy a její hospodářské výsledky, které bude pravidelně předkládat představenstvu společnosti.

"Přebírám firmu v dobré kondici, s komplexním ICT portfoliem profesionálně poskytovaných služeb a především se špičkovým týmem spolupracovníků. Velmi se těším na další práci a jsem připraven posílit naši obchodní pozici," říká Pavel Smoleň, který do CDC Data nastoupil v roce 2019 jako vedoucího produktového a projektového oddělení.

Členy představenstva CDC Data jsou kromě Luboše Strapiny také František Čulík, Tomáš Kratochvíl a Radek Sazama.

Další personální změny v CDC Data: novým obchodním ředitelem se stane Martin Bedroš. Dosavadní obchodní ředitel Jiří Prokeš bude zastávat pozici provozního ředitele společnosti.