Marco Iannaccone jmenován místopředsedou představenstva UniCredit Bank

Marco Iannaccone je jmenován místopředsedou představenstva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Změna je platná od začátku dubna 2020 v souladu se schválením regulátora.

Marco Iannaccone, Unicredit Bank

Marco Iannaccone, který doposud působil jako výkonný a provozní ředitel v turecké Yapi Kredi, nahradí ve funkci Paola Iannoneho, který po 11 velmi úspěšných letech ve vedení banky dokončí svoji misi a bude pokračovat v podpoře představenstva banky v roli seniorního poradce.

„Rádi bychom Paolovi při této příležitosti upřímně poděkovali za jeho mimořádný přínos naší bance, divizi CEE UniCredit, mezi jejíž klíčové zakladatele patřil, a celé skupině UniCredit, v níž působil přes 40 let své kariéry. 11 let jeho úspěšného leadershipu ve vrcholovém vedení UniCredit Bank CZ&SK významně přispělo k deseti rekordním ročním obchodním výsledkům v řadě, které významně posílily spolehlivost, reputaci a pozici banky na českém a slovenském trhu. Jsme přesvědčeni, že Marco Iannaccone svými rozsáhlými mezinárodními zkušenostmi v řízení bank ve střední a východní Evropě napříč skupinou UniCredit, přispěje k dalšímu růstu UniCredit Bank v České republice a na Slovensku,“ uvedli Gianfranco Bisagni a Niccolo’ Ubertalli, výkonní ředitelé skupiny UniCredit pro střední a východní Evropu.

„Marco prokázal kvalitní výsledky v oblasti řízení změn vedoucí k posílení obchodních výsledků, či zavádění inovací v rychle se rozvíjejícím digitálním prostředí. Jsem přesvědčen, že svými bohatými profesionálními zkušenostmi a strategickým přístupem posílí pozici a další rozvoj naší banky,“ říká Jakub Dusílek, předseda představenstva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

„Jsem velmi vděčný za poskytnutou důvěru. UniCredit Bank CZ&SK má všechny předpoklady, aby byla i nadále silnou a konkurenceschopnou bankou, která vytváří přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany. Profesionálním přístupem a nadšením celého týmu tak dokážeme společně každý den zlepšovat život našich klientů,“ říká Marco Iannaccone, místopředseda představenstva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Marco Iannaccone má téměř 20 let mezinárodních zkušeností ve vrcholovém vedení v rámci skupiny UniCredit. Vystudoval ekonomii na univerzitě v Benátkách, titul MBA získal v Clemsonu ve Spojených státech. Kariéru zahájil v prestižních poradenských firmách. Od roku 1999 začal pracovat v oblasti privátního a korporátního bankovnictví. Do skupiny UniCredit nastoupil o tři roky později a postupně působil na seniorních manažerských pozicích v oblasti strategie, rozvoje obchodních oblastí nebo fúzí a akvizic v zemích střední a východní Evropy. V polské Bank Pekao, která byla v té době součástí UniCredit, zastával pozici místopředsedy představenstva a finančního ředitele. Od roku 2016 byl náměstkem generálního ředitele v maďarské UniCredit Bank a před nástupem do UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia byl výkonným a provozním ředitelem v turecké Yapi Kredi.