Luděk Kohout je novým šéfem vývoje aplikací v KPMG

Tým vývoje aplikací v KPMG Česká republika nově řídí Luděk Kohout, který tak zúročí své dvaadvacetileté zkušenosti z vedoucích IT pozic v bankovnictví a softwarové firmě. Kohout se zaměří na průkopnický vývoj aplikací s využitím serverless computingu.

Luděk Kohout, KPMG

Do KPMG přicházím s cílem efektivně propojit poradenský byznys a navázat dodávkami konkrétních IT řešení. S kolegy chceme těžit z toho, že máme know-how z řady odvětví, kterým můžeme poskytovat moderní a rychlé webové i mobilní aplikace. Naše řešení stavíme primárně na cloudových službách, které se obejdou bez serverů,“ uvedl Kohout, který se stal senior manažerem v oddělení Management Consulting.

Česká kancelář KPMG soustavně buduje vlastní tým špičkových vývojářů a testerů. Jako jedni z prvních v Česku vytváří všechny aplikace jen v cloudu bez serverů, což snižuje finanční náklady i uhlíkovou stopu.

Kohout pracoval přes devět let jako CIO ve stavební spořitelně Modrá pyramida. Před tím působil sedm let na různých manažerských pozicích v Komerční bance. Má také šestiletou zkušenost ze softwarové společnosti Deltax Systems. Studoval na VŠE v Praze a švýcarské Univerzitě St. Gallen.