Jiří Hofbauer se stal novým personálním ředitelem AGC Automotive

Novým personálním ředitelem společnosti AGC Automotive Czech, jednoho z největších evropských závodů na výrobu automobilových skel, se stal Jiří Hofbauer. Absolvent Jihočeské univerzity a postgraduálního studia Personálního managementu a rozvoje na Nottingham Trent Business School má mnohaleté zkušenosti s řízením personálních oddělení ve finančních institucích, firem z oblasti FMCG nebo výrobního závodu.

Jiří Hofbauer, AGC

Jiří Hofbauer, personální ředitel AGC Automotive Czech: „Mým hlavním úkolem je upevnit pozici AGC Automotivce Czech na pracovním trhu, a to jak pro dělnické profese, tak zejména pro technické specialisty, kterých je obecně na trhu práce nedostatek. Současně chci zvýšit atraktivitu firmy pro mladé talenty. Zároveň chci společně se svým týmem implementovat vhodné nástroje pro naše zaměstnance na všech úrovních a posouvat a vylepšovat atmosféru ve firmě. AGC Automotive Czech očekává rozvoj a tomu chceme přizpůsobit také personální oblast. Na spolupráci s kolegy ve firmě se těším.“

Jiří Hofbauer vystudoval pedagogiku na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a dvouleté postgraduální studium Personálního managementu na Nottingham Trent Business School. Od roku 2002 zastával vysoké manažerské pozice v personálních úsecích České spořitelny Generali Česká pojišťovna nebo pro velkoobchodní řetězec Makro v Česku a na Slovensku. V oblasti výroby před lety zastával funkci HR manažera v Electric Powersteering Components Europe.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává zhruba 1700 lidí. Každé šesté auto nově vyrobené v Evropě je kompletně zaskleno z chudeřické AGC Automotive Czech.

Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, vedle Mercedesu jsou to jednotlivé značky koncernů Volkswagen, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.